تمبر یادبود پروفسور مریم میرزاخانی رونمایی شد

تمبر یادبود پروفسور مریم میرزاخانی رونمایی شد

1 مهر 1396

در مراسمی که به منظور تجلیل از زنده یاد پروفسور مریم میرزاخانی در سالن همایش­ های سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد از تمبر یاد بود و سردیس پروفسور مریم میرزاخانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد ؛ در این مراسم که مهندس احمد میرزاخانی پدر و زهرا حقیقی مادر به اتفاق 2 برادر پروفسور میرزاخانی برگزار شد، دکتر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن خیر مقدم به پدر، مادر و سایر اعضا خانواده به نقش  سازمان­ های فرهنگی در معرفی الگو­های علمی و اخلاقی اشاره کرد و افزود: پروفسور مریم میرزاخانی نمونه­ ای از زنان کشور است که در بالاترین جایگاه­ های علمی استعداد دختران ایرانی را ثابت کرد.

وی با اشاره به وظیفه شناخت و پرورش استعدادهای علمی و تحصیلی جوان، افزود: کتابخانه ملی همواره در تجلیل از مفاخر علمی کشور پیشگام بوده و دعوت از پدر و مادر پروفسور میرزاخانی به همین منظور انجام شده است .

سپس مهندس احمد میرزاخانی رئیس هیأت مدیره مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با حضور در جایگاه ضمن قدردانی از هموطنان به ویژه ایرانیان خارج کشور که در دوران بیماری، درگذشت و مراسم تدفین که منطبق با موازین شرعی و اسلامی انجام شد، افزود: پس از ورود به کشور در ملاقات ­هایی که با مسؤولان دانشگاه شریف از جمله دکتر مشایخی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دکتر ستاری داشته است، موافقت­ های اولیه برای تأسیس بنیاد نیکوکاری پروفسور مریم میرزاخانی اخذ شده است.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از استعدادهای علمی کشور از مراحل دانش­ آموزی تا دانشجویی، افزود: این بنیاد می­تواند وام­ دهنده و وام گیرنده باشد به این مفهوم که افرادی که از امکانات و حمایت­ های بنیاد استفاده می­ کنند پس از دوره تحصیل می ­توانند مبالغ دریافت شده را به بنیاد عودت دهند.

در ادامه معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور، معاون وزارت آموزش و پرورش سخنانی ایراد کردند و در بخش پایانی پس از رونمایی از تمبر یادبود پروفسور مریم میرزاخانی به توصیه حجت­ الاسلام سید محمود دعایی در خصوص حکم منع استفاده از مجسمه برای امور غیر دینی و غیر توحیدی، مهندس احمد میرزاخانی اجازه داد از سر دیس پروفسور مریم میرزاخانی رونمایی شود.

عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است