ذرات هوا پر بود از عطر مریم

ذرات هوا پر بود از عطر مریم

1 آذر 1396

مراسم تجلیل از مقام علمی پروفسور مریم میرزاخانی با حضور گسترده دانشجویان، مدرسان و اعضا هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و نیز جمعی از مدعوین در سالن ورزشی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد؛ همزمان با آخرین روز آبان­ماه مراسم گسترده و باشکوهی به منظور تجلیل از جایگاه علمی پروفسور مریم میرزاخانی و به دعوت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این مراسم دکتر رضا منصوری استاد فیزیک دانشگاه شریف   با اشاره به توفیقات علمی ایرانیان در تاریخ  علم و دانش بشری،  بازگشتی به عصر طلایی آل­بویه و اندیشمندان این دوران داشت و افزود: ما اکنون در دوران احیای مجد و عظمت تولید علم بسر می­بریم و اسعدادهای جوان ایرانی می­تواند نظیر پروفسور مریم میرزاخانی موجب عظمت و اعتلای نام این کشور باشد.

در ادامه دکتر زهرا گویا عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به بی­باکی، فروتنی و خلاقیت پروفسور مریم میرزاخانی، دیگر ابعاد علمی و اجتماعی این نابغه جهان ریاضیات را برشمرد و افزود: مریم میرزاخانی شخصیتی چند بعدی داشت و در کنار فعالیت­های پیچیده علمی مادرانه از تنها فرزند خردسالش مراقبت می­کرد.

در این مراسم با اهدا دانشنامه پایان تحصیلات کارشناسی به پدر و مادر پروفسور مریم میرزاخانی توسط جمعی از شخصیت­های علمی و دانشگاهی کشور از مقام این دانشمند جوان تجلیل به عمل آمد.   

در بخشی از این مراسم با حضور مهندس احمد میرزاخانی، دکتر مشایخی، دکتر آسرایی و حائری­زاده مدیره دبیرستان البرز در زمان تحصیل پروفسور میرزاخانی با حضور در جایگاه روند تأسیس بنیاد پروفسور مریم میرزاخانی را تشریح کردند و افزودند: حمایت از استعدادهای علمی کشور در تمامی رشته­های علمی، تجربی و هنری مهم­ترین رسالت بنیاد پروفسور مریم میرزاخانی است که به زودی پس از تصویب نهایی اساسنامه تدوین شده و ثبت آن در مراجع مسؤول،  فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

  

عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است