برگزاری مراسم روز جهانی معلولان

برگزاری مراسم روز جهانی معلولان

13 آذر 1396

همچون سال­های قبل مراسم گرامی­داشت روز جهانی معلول با حضور جمعی از نیکوکاران، همکاران، مربیان، مسؤولان دستگاه­های اجرای مرتبط و نیز کار­آموزان مجتمع رعد در سالن همایش این مؤسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ مراسم روز جهانی معلولان با اجرای موسیقی سنتی گروه هنر­جویان آغاز و در ادامه محمد رجایی­مقدم مدیر مرکز اطلاع­رسانی و نماینده دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در ایران ضمن قرائت پیام دبیر کل، گفت: تاب­آوری در مرکزیت دسترسی به توسعه پایدار قراردارد در سال­های اخیر جامعه  بین­الملل پیشرفت چشمگیری در پیشبرد حقوق یک میلیارد انسان دارای معلولیت داشته است در عین حال افراد دارای معلولیت هنوز غالباً محروم از طراحی، برنامه­ریزی و اجرای سیاست­ها و برنامه­هایی هستند که بر زندگی آنان اثر دارند. آنان معمولاً در بازارهای کار و دسترسی به آموزش و سایر خدمات با تبعیض روبه رو می­شوند.

سپس مهندس احمدمیرزاخانی رئیس هیأت مدیره مجتمع رعد با اشاره به فعالیت سی و سه ساله رعد در مورد فعالیت­های اخیر این مجتمع گفت: با هدایت منصوره پناهی مدیرعامل رعد، فضای جدیدی به وجود آمده که تمرکز اصلی بر روی اشتغال توان­یابان است. در واقع ما با نگاه به بازار کار، اشتغال  و مهارت­آموزی به توان­یابان کمک می­کنیم.

وی افزود: رعد با اقبال بسیار خوبی مواجه شده است و این مسؤولیت ما را سنگین­تر  می­کند و ما برای ادامه حیات و اثرگذاری بیشتر برنامه­ریزی کرده­ایم ، روی تحقیقات کار کنیم. ما در تمام اجزای زندگی افراد دارای معلولیت باید کارهای جدی پژوهشی انجام دهیم. همچنین ارتقای فرهنگ عمومی از طریق ورود تعداد بیشتری از توان­­یابان به جامعه باید پدید بی­آید.

مهندس میرزاخانی در پایان افزود: آرزوی شخصی من این است که روزی یکی از توان­یابان موفق شود پا جای پای مریم میرزاخانی بگذارد و جایزه فیلدز را دریافت کند.

در قسمتی دیگر از این مراسم دکتر کامران عاروان مدیر عامل جامعه معلولین ایران با حضور در جایگاه ضمن بر شمردن مشکلات سازمان­های فعال در حوزه معلولان، افزود: فرد محوری، عدم بهره­مندی از خرد جمعی، عدم وجود برنامه­های بلند مدت عدم ثبات مدیریت، عدم تأمین منابع و مصارف از عمده­ترین مشکلات مؤسسات فعال حوزه معلولان است.

وی افزود: با این وجود ظرفیت­های سازمان­های مردم نهاد شامل: مشارکت طلبی و همکاری جمعی، سرعت عمل، حساسیت به حل مشکلات انسانی و اجتماعی مهم­ترین سرمایه ­های این­گونه سازمان­ها محسوب می­شود.

در این مراسم علاوه بر هنرنمایی هومن لطفعلی و نواختن 2 قطعه از آثارش، گروه نمایش هنرجویان رعد نمایشنامه آسانسور را اجرا کردند.

در پایان این مراسم از اعضای شورای کارآموزان و هنرمندان خوشنویس که آثارشان در نمایشگاه پاراآرت توکیو 2017 به نمایش گذاشته شده بود، تجلیل شد.
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است