بازدهی کاری افراد معلول بیشتر از افراد عادی است

30 مهر 1393


سید محمد موسوی مدیرعامل شرکت فیروز با تاکید بر لزوم اجرای قوانین حمایت از اشتغال معلولان گفت: مشکل بیکاری معلولان با فعالیت خیریه ها حل نمی شود و برای رفع این مشکل به اجرای قوانین وضع شده توسط دولت نیاز داریم.


 


سید محمد موسوی در کنفرانس ملی کارآفرینی اجتماعی در حوزه معلولیت گفت: وظیفه اصلی در این حوزه بر دوش متولیان صنعت و دولتمردان است چرا که بخش خصوصی صرفا" به دنبال منافع مالی است و نباید انتظار داشت سودآوری اش را فدای مسئولیت اجتماعی اش کند.


 


وی در خصوص فعالیت های شرکت فیروز افزود: بیش از نود درصد کارگران کارخانه فیروز معلول هستند.شرکت ما از اتوماسیون استقبال نکرده و تمام بخش هایی که می توانند با دست انجام شوند به معلولان سپرده شده است.


 


موسوی ادامه داد:در شرکت فیروز سی و یک نفر نابینا اشتغال دارند اما این ایستگاه های شغلی برای افراد کاملا" علمی در نظر گرفته شده و مطابق با توانایی های افراد است.


 


وی افزود: چندی پیش دانشگاه همدان مقاله ای در خصوص شرکت فیروز تهیه کرد. در این مقاله عنوان شده بود که کارگران نابینای شرکت ما بیست درصد بیشتر از افراد عادی بازدهی دارند و این مساله نشان دهنده غیرت کاری افراد دارای معلولیت است.


 


موسوی در ادامه افزود: ما هیچ ترحمی نسبت به افراد معلول نمی کنیم بلکه با کار علمی و میزان توانایی شان از آنها انتظار داریم.


 


موسوی در پایان تاکید کرد: اقدامات شرکت فیروز برای معلولان از تلاش من بعنوان یک معلول برای اثبات توانایی های این افراد ناشی شده است. بدون اجرای قوانین دولتی و حمایت از کارفرمایان نباید از دیگر شرکت های بخش خصوصی انتظار داشت معلولان را بکار گیرند.


 


نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است