بهره برداری ازتابلوهای بریل در خط بی.آر.تی پایتخت طی روزهای آینده

26 بهمن 1394

پیمان سنندجی با بیان اینکه در حال حاضر طراحی تابلوهای مسیریاب با خط بریل در ایستگاه‌های اتوبوس خط یک بی. آر. تی به اتمام رسیده است، گفت: این اقدام به منظور دسترسی آسان تر برای نابینایان در راستای استفاده حداکثری از این خطوط صورت گرفته است.


 


وی تصریح کرد: به منظور تایید نهایی فرمت و صحت علائم با جامعه نابینایان رایزنی صورت گرفته است که پس از آن و طی روزهای آینده نخستین تابلوهای مسیریاب خط بریل در خط ۱ بی ار تی مسیر آزادی - خاوران به بهره برداری می رسد.


 


به گفته سنندجی این مهم برای اولین بار درخط یک BRT رخ می‌دهد و کم کم با بررسی مشکلات و رفع نقاط ضعف و کاستی ها، این طرح در سطح تمامی خطوط بی آرتی شهر تهران اجرا می شود.


 


مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران همچنین از نصب دستگاه صوتی اعلام‌کننده نام ایستگاه‌ها در داخل اتوبوس‌های BRT خبر داد و گفت: از این پس اتوبوس‌ها نیز مانند مترو به سیستم صوتی اعلام‌کننده نام ایستگاه مجهز می‌شوند تا نابینایان بهتر بتوانند مسیر خود را انتخاب کنند.


 


سنندجی در ادامه به راه اندازی اینترنت در داخل اتوبوس های پایتخت پرداخت و بیان کرد: دوسال پیش موضوع اینترنت در اتوبوس ها مطرح شد و با توجه به مشکلاتی که در آن زمان به وجود آمد، متوقف شد این در حالیست که اکنون مجددا در دستور کار قرار گرفته است.


 


وی با تاکید بر اینکه راه اندازی اینترنت داخل اتوبوس ها به لحاط زیرساخت های فنی و مسائل حقوقی و مجوزها کمی زمانبر است، گفت: به منظور تحقق این امر با شرکت های توانمند رایزنی صورت گرفته است.


 


سنندجی افزود: امیدوارم با رفع مسائل حقوقی و صدور مجوزها در سال ۹۵ اینترنت داخل اتوبوس ها راه اندازی شود.


 


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است