تشریح آخرین وضعیت حضور بانوان ایران در بازیهای پارالمپیک ریو

31 فروردین 1395

بتول مشرف جوادی با اشاره به دستاوردهای سال ۹۴ در بخش بانوان جانباز و معلول گفت: ورزش بانوان طی سال های اخیر با جهش روبرو بوده و هر سال به نسبت سال قبل رشد چشمگیری داشته ایم. سال گذشته در بخش بانوان موفق به کسب ۱۹ مدال، شامل ۹ طلا، ۶ نقره و ۴ برنز از مسابقات مختلف برون مرزی شدیم و این دستاورد بسیار خوبی است.


 


مشرف جوادی افزود: تا این لحظه بانوان کشورمان موفق به کسب ۲۰ سهمیه در پنج رشته شده اند که این رقم شامل ۱۲ سهمیه در والیبال نشسته، ۴ سهمیه در تیراندازی، ۲ سهمیه در تیر و کمان، یک سهمیه در قایقرانی و یک سهمیه در دو و میدانی است که البته هنوز فرصت کسب سهمیه در دو تا سه رشته دیگر وجود دارد.


 


نایب رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان خاطر نشان کرد: صرفنظر از کسب نتیجه، کیفیت و کمیت، حضور بانوان ایرانی در بازی های پارالمپیک از نظر تعداد رشته و سهمیه با رشد قابل ملاحظه ای روبرو بوده است. در پارالمپیک لندن بانوان کشورمان در سه رشته تیراندازی (دو نفر)، تیر و کمان (سه نفر) و دو و میدانی (یک نفر) حضور داشتند و در مجموع موفق به کسب یک نشان طلا و دو برنز شدند.


 


وی در همین زمینه اضافه کرد: برای بازی های پارالمپیک ریو نمایندگان کشورمان در بخش بانوان در رشته های والیبال نشسته، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی و دو و میدانی حضور دارند و باید گفت در دو رشته والیبال نشسته و قایقرانی نیز اولین حضور بانوان ایرانی در پارالمپیک رقم می خورد. البته در رشته کامپوند بانوان نیز چنانچه موفق به کسب سهمیه شویم، اولین حضور ایران در این رشته نیز به ثبت خواهد رسید.


 


مشرف جوادی گفت: با توجه به حضور بانوان در رقابتهای کسب سهمیه و نتایج کسب شده، پیش بینی می شود که بتوانیم در دو رشته تیراندازی و تیر و کمان نتایج خوبی کسب کنیم و در رشته والیبال نشسته نیز با توجه به اینکه بانوان کشورمان به شایستگی به عنوان پنجم مسابقات جام بین قاره ای دست یافتند، تلاش می کنیم شرایط برای درخشش بیشتر آنها در بازیهای پارالمپیک ریو فراهم شود و در مجموع امیدوارم در تمامی رشته هایی که بانوان ایرانی در آن حضور دارند، نتایج خوبی به دست آید.


 


نایب رئیس فدراسیون افزود: در خصوص برنامه های پارالمپیک ریو در بخش بانوان، علاوه بر تدارک و برگزاری منظم اردوهای آمادگی در رشته های پارالمپیکی، اعزام های تدارکاتی برون مرزی نیز پیش بینی شده که به مرور انجام می شود و در این خصوص می توان به اعزام ملی پوشان تیر و کمان به رقابتهای جمهوری چک، رشته تیراندازی به مسابقات بین المللی آلمان و اردوی تیم والیبال نشسته بانوان در چین و انجام بازی های دوستانه با تیم قهرمان پارالمپیک، چین، اشاره کرد.


 


وی پیرامون اولویت های بخش بانوان در سال ۹۵ تصریح کرد: در بخش داخلی، اولویت برنامه ها به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده های مختلف سنی اختصاص یافته و این امر به خصوص در رشته هایی که امکان اعزام های برون مرزی در آنها وجود دارد، با شدت بیشتر پیگیری می شود.


 


مشرف جوادی افزود: استعدادیابی نیز از دیگر اولویت های مهم ما در سال ۹۵ است و این مساله در خلال مسابقات قهرمانی کشور، لیگ های باشگاهی و فراخوان های هیات های استانی، انجام می شود. در کنار این موارد، برگزاری دوره های ارتقا و دانش افزایی مربیان و داوران رشته های مختلف نیز در دستور کار است و در همین راستا، اردیبهشت ماه سال جاری دوره های درجه یک مربیگری در رشته های والیبال نشسته و دو و میدانی برگزار می شود.


 


نایب رئیس فدراسیون در پایان گفت: از دیگر برنامه های سال جاری می توان به توسعه ورزش همگانی اشاره کرد که روند آن از سال های گذشته آغاز شده و در سال جدید با قوت بیشتر از طریق آسایشگاه ها، مدارس استثنایی و هیات های استانی پیگیری خواهد شد.


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
ankara escort
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است