افزایش تعداد پارک‌های معلولان در کرج

افزایش تعداد پارک‌های معلولان در کرج

8 اسفند 1395

عضو شورای شهرکرج‌ گفت: معابر شهر برای تردد معلولان مناسب نیست.

 

«فاطمه اسکندری» : تردد آسان در معابر و خیابان‌های شهر حق طبیعی همه شهروندان است.

 

وی ادامه داد: این درست نیست که معلولان به‌علت نامناسب بودن معابر شهر از خارج شدن از منزل هراس داشته باشند و خانه‌نشین شوند.

 

عضو شورای شهر کرج‌ اضافه‌کرد: مدیریت شهری با تعامل و همکاری با سایر دستگاه‌های مرتبط باید مناسب‌سازی معابر را در اولویت‌های‌کاری خود قرار دهد.

 

این مسئول توضیح داد: با توجه به این‌که برخی معابر و خیابان‌های شهر از گذشته اصولی ساخته نشده‌اند مناسب‌سازی آنها زمان بر و سخت است.

 

عضو شورای شهرکرج خاطرنشان کرد: باید معابری که اکنون و در آینده ساخته می‌شود با رعایت همه اصول و استانداردها باشد، چون این حق شهروندان و افراد معلول و کم‌توان است که از معابر استاندارد بهره‌مند باشند و مشکلی در تردد نداشته باشند.

 

اسکندری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برخی اقدامات انجام شده برای معلولان در کرج اشاره‌ کرد و گفت: ساخت پارک ویژه معلولان یکی از اقدامات مدیریت شهری برای ایجاد زمینه برای حضور معلولان در سطح شهر بوده است.

 

وی افزود: مدریت شهری‌کرج برای افزایش تعداد پارک‌ها، بوستان‌ها ، فضای تفریحی و ورزشی معلولان کرجی برنامه ریزی مدونی صورت داده که به مرور اجرایی می‌شود.

 

این مسئول‌ یادآور شد: مدیریت شهری باید نیازهای اقشار مختلفی‌ که در جامعه وجود دارند را مورد توجه قرار دهد و با توجه به آن‌ها زیرساخت‌های شهری را ایجاد کند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است