سازمان بهزیستی از تلاش­ های علمی در حوزه معلولان تجلیل کرد

سازمان بهزیستی از تلاش­ های علمی در حوزه معلولان تجلیل کرد

13 آذر 1396

همزمان با هفته گرامی­داشت افراد دارای معلولیت، کتاب "راهی به سوی اشتغال سریع" اثر منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد رونمایی و از زحمات وی در زمینه انتشار این کتاب قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ درنشستی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون توانبخشی، مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی، مدیرعامل مجتمع رعد به اتفاق جمعی از کارشناسان و کارکنان سازمان بهزیستی و مؤسسه خیریه رعد ضمن رونمایی از کتاب راهی به سوی اشتغال سریع از     کوشش­های منصوره پناهی برای تألیف این کتاب قدردانی شد.

در بخشی از این مراسم دکتر زهرا نوع­پرست مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی ضمن تأکید بر حمایت  سازمان بهزیستی از تولیدات فکری مؤسسات خیریه در حوزه توانبخشی و توانمند­سازی افراد دارای معلولیت، افزود: کتاب راهی به سوی اشتغال سریع تنها یک گزارش علمی از یک روش کاری نیست، این کتاب یک برنامه اجرایی برای حمایت از توانیابان و دستیابی به اشتغال پایدار افراد دارای معلولیت به حساب می­آید.

دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی هم در این مراسم با تأکید به استفاده از شیوه­های علمی در حل مشکلات افراد دارای معلولیت، افزود: اگر برای حمایت از معلولان برنامه داشته باشیم و با یک نگاه علمی و کارشناسی وارد این حوزه شویم، هرگز توان­یابان عزیز با یأس و نامیدی مواجه نخواهند شد.

وی افزود: براساس محاسبات کارشناسی باید 700 تا 800 میلیون هزینه کرد تا یک شغل پایدار ایجاد کنیم اما با راه حل­های مانند اشتغال حمایت شده و مشارکت کارفرمایان می­توان این رقم را تا حد زیادی کاهش داد.

منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع رعد نیز ضمن تشکر از حمایت­های سازمان بهزیستی  و همکاری با مراکز غیر دولتی، افزود: سازمان بهزیستی با پشتیبانی از مراکز فعال در حوزه توانمند­سازی افراد دارای معلولیت می­تواند نقش مهمی در احقاق حقوق این گروه از شهروند ایفا کند.

وی با اشاره به اجرای روش اشتغال حمایت شده طی 2 سال گذشته در مجتمع رعد، افزود: با اجرای این روش 40 نفر توان­یاب به اشتغال پایدار فردی و نه گروهی رسیده­اند و در ادامه بیست و یکم آذر مرکز اشتغال حمایت شده رسماً در مؤسسه رعد افتتاح خواهد شد.

شایان ذکر است در این مراسم بسته جامع توانبخشی مؤسسه توانبخشی ولی عصر (عج) حاوی 5 جلد گزارش کاربردی از شیوه­های توانبخشی کودکان کم­­توان ­ذهنی با مدیریت دکتر سید مجید میرخانی رونمایی و از دست اندر کاران این سند علمی هم تجلیل شد. 

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است