تپانچه زنان با رکوردشکنی سهمیه مستقیم پارالمپیک توکیو گرفت

تپانچه زنان با رکوردشکنی سهمیه مستقیم پارالمپیک توکیو گرفت

24 اردیبهشت 1397

«حسین امیری» پس از بازگشت از رقابت های قهرمانی جهان در گفت و گو با ایرنا در دفاع از عملکرد تیم اعزامی به «چئونگ جو» کره جنوبی گفت: سطح این رقابت ها بالا بود، نمایندگان ایران در حضور قهرمانان جهان و پارالمپیک سه سهمیه مستقیم بازی های المپیک 2020 توکیو را کسب کردند که از این تعداد 2 سهمیه به بانوان تعلق دارد.


وی ادامه داد: «ساره جوانمردی»، دارنده 2 نشان طلای پارالمپیک ریو و مدال برنز لندن با ثبت رکورد ۲۳۷.۶ به نشان طلای فینال تپانچه بادی ۱۰ متر جهان و کسب نخستین سهمیه مستقیم رقابت های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در این ماده دست یافت و در تپانچه خفیف بادی هم به نشان طلای انفرادی رسید.


سرمربی تیم تیراندازی معلولان اضافه کرد: اما در بخش تپانچه بادی 50 متر زنان «سمیرا ارم» برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی ضمن تغییر در رکود جهانی خود به سهمیه مستقیم بازی های پارالمپیک رسید.


سرمربی تیم تیراندازی معلولان گفت: «مهدی زمانی» هم در تپانچه 50 متر P4 سومین سهمیه ایران در توکیو را برای ایران دشت کرد.


امیری در مجموع عملکرد تیم را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: هر چند می توانستیم با برگزاری اردوهای بیشتر تعداد سهمیه مستقیم بازی های المپیک 2020 را افزایش دهیم.


«خدیجه رستمی»، «رقیه شجاعی» و «مجید فلاح اردشیر» دیگر تیراندازان معلول شرکت کننده در این رقابت ها بخشی از امتیازهای سهمیه پارالمپیک را کسب کردند اما در صورتی می توانند به توکیو راه یابند که در رقابت های آینده مجموع امتیازات خود را به حد نصاب برساند.


سرمربی تیم ملی تیراندازی معلولان گفت: کمیته ملی پارالمپیک به هر یک از ورزشکارانی که سهمیه مستقیم پارالمپیک را کسب کنند 150 میلیون ریال پاداش می دهد.
وی ادامه داد: بازیکنان پس از استراحتی کوتاه از سوم خرداد ماه امسال اردوهای آمادگی خودرا برای حضور قدرتمند در بازی های پاراآسیایی از سر می گیرند که تا آغاز بازی ها در پنج مرحله برگزار می شود.


امیری به کمبود تجهیزات فشنگ 50 متر خارجی برای تمرینات در اردو اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و فدراسیون برای حل کمبود فشنگ خارجی بودجه خوبی را لحاظ کرده است.


سومین دوره این بازی ها 12 تا21 مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و 589 ورزشکار از 43 کشور قاره کهن آسیا و در 18 رشته ورزشی به میزبانی اندونزی در شهر جاکارتا برگزار خواهد شد. در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع می شود که از این تعداد ٣٠٠ نشان برای زنان، ٣٤٣ مدال برای مردان و ٤١ گردن آویز در میکس و تیمی است.


ایران با 301 ورزشکار در قالب بزرگترین کاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 13 رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، گلبال، جودو، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسکتبال با ویلچر اعزام خواهد شد که در حال حاضر رشته بوچیا در انتظار تایید از سوی کمیته برگزاری رقابت ها بسر می برد.


ره آورد کاروان ایران از بازی های «چئونگ جو» کره جنوبی که 14 تا 18 اردیبهشت ماه امسال برگزار شد، 2 طلای انفرادی جوانمردی، یک طلای تیمی در تپانچه 10 متر زنان و یک نقره تیمی تپانچه 50 متر است.منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است