9 مرکز قرآنی ویژه نابینایان درمازندران راه اندازی شد

9 مرکز قرآنی ویژه نابینایان درمازندران راه اندازی شد

30 اردیبهشت 1397

حمیدرضا جانبازی  در حاشیه ضیافت افطاری روشندلان دارالقرآن روح الامین شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت : این مراکز در شهرهای آمل، قائمشهر، ساری، بهشهر ، گلوگاه، بابل، محمودآباد، نکا و میاندرود راه اندازی شده و امیدواریم در سال جاری با کمک نیکوکاران و مردم مراکز قرآنی ویژه نابینایان در شهرهای غرب استان نیز راه اندازی شود.


وی افزود : با توجه به علاقه مندی نابینایان و کم بینیان به فراگیری قرآن ، موسسه روح الامین دارالقرآن نابینایان و کم بینایان مازندران مصصم به ساخت مرکز قرآنی و دارالقرآن در شهرهای غرب استان است.


مدیرعامل دارالقرآن نابینایان و کم بینایان مازندران از خیران خواست تا در ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی کمک های خود را برای ساخت مراکزقرآنی ویژه روشندلان استان اهدا کنند.


جانبازی که خود از جامعه نابینایان است ، گفت : موسسه دارالقران روح الامین از سال 1384 با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی و برای ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش قرآن فعالیتش را در مکان استیجاری آغاز کرد.


وی تعداد اعضای این موسسه را بیش از 400 نفر از افراد نابینا و کم بینا اعلام کرد و افزود : حدود 70 نفر از این افراد حافظ یک یا 30 جزء قرآن کریم را حفظ هستند.


** بی توجهی مسئولان استانی وشهرستانی به دعوت های نابینایان
مدیرعامل دارالقرآن نابینایان وکم بینایان مازندران، همچنین از بی توجهی همیشگی مسئولان دستگاههای اجرایی از دعوتنامه های پی درپی معلولان به ویژه جامعه نابینایان کم بینایان در برنامه ها به شدت انتقاد کرد و گفت : در حالی که برای هر برنامه مناسبتی که از مسئولان شهرستانی و استانی برای ایجاد روحیه دهی به افراد زیرپوشش دعوت می کنیم، اما هر بار متاسفانه آنها حضور پیدا نمی کنند و به طریق های مختلفی بهانه عدم حضور می آوردند.


جانبازی اضافه کرد : ما هم به خاطر بی تفاوتی این مسئولان ، امیدی به حضور و کمک از آنها نداریم وخدا را شکر هم نیکوکاران و هم مردم به خوبی از نابینایان و کم بینایان استان حمایت کردند.

 

وی یادآورشد : خوشبختانه برخی از روشندلان استان دارای استعدادهای زیادی هستند که رتبه های ممتازی کشور را نیز در سال های اخیر کسب کرده بودند.
 
 
منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است