دوچرخه سواری معلولان به امکانات بیشتری نیاز دارد

دوچرخه سواری معلولان به امکانات بیشتری نیاز دارد

31 اردیبهشت 1397

«فرهاد عصفوری»  با بیان اینکه تعداد رشته های ورزشی تحث پوشش فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان زیاد است و بدون تردید فراهم کردن امکانات لازم برای همه رشته های ورزشی مقدور نیست، افزود: ما هم این مشکلات را می دانیم و توقع زیادی هم از فدراسیون نداریم. بنابراین در توافقی بین فدراسیون های جانبازان و دوچرخه سواری قرار است از امکانات آنها برای آماده سازی تیم اعزامی به جاکارتا استفاده کنیم.


وی درباره ترکیب نهایی تیم اعزامی به مسابقات پاراآسیایی جاکارتای اندونزی اظهار داشت: در تیر ماه امسال اردوهای10 ورزشکار این رشته به صورت غیرمتمرکز برگزار می شود که در نهایت از بین «بهرام سلیمانی» و «حجت صیاد» از شیراز، «آرش خزائی» و «علیرضا قاسمی» از تهران، «اکبر کریمی» و «مهدی محمدی» از زنجان، «صابر رحیم پور» از گیلان، «علی رضایی» از مازندران، «علی سلطانی» از اردبیل و «اکبر لطفی» از کرمان سه نفر به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.


سرپرست انجمن پارادوچرخه سواری گفت: ترکیب نهایی تیم اواخر مرداد ماه اعلام می شود و قبل از اعزام، چهار مرحله اردوی متمرکز برپا خواهد شد.


عصفوری اضافه کرد: ورزشکاران ایران در بخش انفرادی و تیمی در ماده پیست با حریفان خود رقابت خواهند کرد.


وی با بیان اینکه دوچرخه سواران معلول ایران در بازی های پاراآسیایی 2014 اینچئون کشور کره جنوبی در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند، اظهار داشت: هم اکنون سطح آمادگی ورزشکاران این رشته در مقایسه با دوره های قبل افزایش داشته و شانس کسب مدال ما بیشتر شده است. اندونزی، ژاپن، مالزی و چین از رقبای اصلی ایران در رشته دوچرخه سواری معلولان هستند.


سومین دوره این بازی ها 12 تا 21 مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و 589 ورزشکار از 43 کشور قاره کهن و در 18 رشته ورزشی به میزبانی اندونزی برگزار می شود.


مراسم افتتاحیه 14مهر ماه در ورزشگاه 80 ساله «گلورا بونگ کارنو» شهر برگزار می شود. در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع خواهد شد که از این تعداد ٣٠٠ نشان برای زنان، ٣٤٣ مدال برای مردان و ٤١ گردن آویز در میکس و تیمی است.


ایران هم با 301 ورزشکار در قالب بزرگترین کاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 13 رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پاراتیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، گلبال، جودو ، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسکتبال با ویلچر اعزام خواهد شد که در حال حاضر رشته بوچیا (رشته توپی) در انتظار تایید از سوی کمیته برگزاری رقابت ها بسر می برد.

 

کاروان ورزشی ایران دهم مهر ماه با یک پرواز مسقتیم عازم جاکارتا خواهد شد.
 
 
منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است