حل مشکل بی‌اختیاری ادرار با یک دستگاه جدید

حل مشکل بی‌اختیاری ادرار با یک دستگاه جدید

20 دی 1397

یکی از محصولات جالبی که در نمایشگاه CES ۲۰۱۹ معرفی شد، یک حسگر مافوق صوت است که بر میزان پر شدن مثانه نظارت می‌کند و زمان درست مراجعه به دستشویی را به کاربر یادآور می‌شود.

 

 اکثر مردم در تشخیص زمانی که ظرفیت مثانه‌شان تقریبا تکمیل می‌شود، مشکل دارند که این امر موجب عوارض جانبی برای این افراد می‌شود.

 

ضمن اینکه تشخیص تکمیل ظرفیت مثانه برای افراد مسن و ناتوان و معلولان دشوار است و اینجا جایی است که دستگاه "DFree" وارد عمل می‌شود.

 

این دستگاه پزشکی پوشیدنی درست زیر شکم قرار می‌گیرد و امواج مافوق صوت منتشر می‌کند. در صورتی که مثانه پر باشد، مسیر این امواج صوتی به سمت فرستنده تغییر پیدا می‌کند و دستگاه متوجه می‌شود ظرفیت مثانه در حال تکمیل است و کاربر را نیز آگاه می‌کند.

 

این دستگاه داده‌ها را تفسیر می‌کند و به دقت میزان پر بودن مثانه را تخمین می‌زند و اطلاعات حاصل را در یک برنامه گوشی هوشمند به کاربر یا پرستارش نشان می‌دهد. این برنامه می‌تواند برای برنامه‌ریزی مراجعت بعدی به سرویس بهداشتی نیز استفاده شود.

 

این برنامه گوشی هوشمند با سیستم عامل‌های iOS و اندروید سازگار است.

 

دستگاه "DFree" را می‌توان هم در خانه هم در بیمارستان و هم در محیط بیرون استفاده کرد.

 

نسخه تجاری نرم افزار این دستگاه می‌تواند همزمان از چندین دستگاه داده دریافت کند، به این ترتیب پرستاران و کارکنان بیمارستان می‌توانند به طور همزمان بر چندین بیمار نظارت داشته باشند.

 

این دستگاه در حال حاضر از وبسایت Triple W، آمازون و select brick-and-mortar  قابل خرید است و با قیمت ۵۰۰ دلار فروخته می‌شود.

 

همچنین می‌توان این دستگاه را با قیمت ۴۰ دلار به صورت ماهیانه اجاره کرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است