480 هزار معلول در روستاهای کشور شناسایی شد

480 هزار معلول در روستاهای کشور شناسایی شد

2 اسفند 1397

 کاظم نظم ده  در آیین افتتاح نخستین خانه کوچک مهرآفرین جنوب کرمان با بیان اینکه در 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، گام ها و خدمات ارزشمندی در حوزه توانبخشی انجام شده و این خدمات قابل قیاس با قبل از پیروزی انقلاب نیست، اظهار داشت: امروز بیش از یک میلیون و 500 هزار معلول در کشور شناسایی شده اند که به شکل های مختلفی از خدمات بهزیستی برخوردار هستند.


مدیرکل توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بیش از 100 هزار معلول مجهول الهویه و یا بی سرپرست در مراکز شبانه روزی نگهداری و از خدمات توانبخشی برخوردار می باشند.


وی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به لحاظ مناسب سازی محیط زندگی افراد معلول، دانش، توانبخشی پزشکی، اجتماعی، حرفه ای و آموزشی گام های مهم و ارزشمندی برداشته شده است، اظهار داشت: هنوز با ایده آل ها فاصله داریم و خلاء ها و کمبودهایی وجود دارد که امیدواریم این مشکلات برطرف شود.


نظم ده ادامه داد: امروز خدماتی که به لحاظ کمی و کیفی در عرصه توانبخشی در بخش دانش و اجرایی ارائه می شود به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست.


مدیرکل توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور به اولویت های سال آینده این سازمان اشاره کرد و گفت: ارتقای کیفیت و سطح خدمات از اولویت های سال آینده این سازمان است.


نظم ده ادامه داد: امروز شاهد افتتاح یکی از خانه های کوچک هستیم که با هدف تکمیل فرآیندهای توانبخشی در جنوب کرمان راه اندازی شده تا بچه ها در این خانه از یک زندگی معمولی و متناسب با جامعه برخوردار شوند و به نوعی احساس کنند دارای والدین و سرپناه هستند.

 

نخستین خانه کوچک مهرآفرین جنوب کرمان با حضور مدیرکل توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور، معاون مدیرکل بهزیستی استان کرمان و جمعی از مردم و مسئولان محلی شهرستان جیرفت افتتاح شد.
 
 
منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است