کنسرت بزرگ موسیقی درمانی کُر در گرگان برگزار می شود

کنسرت بزرگ موسیقی درمانی کُر در گرگان برگزار می شود

7 اسفند 1397

 کنسرت بزرگ موسیقی درمانی کُر با حضور ۱۰۰ نفر از بیماران سرطانی، ام اس، آلزایمر، سندرم دان و بازنشستگان و ... در تاریخ ۱۱ و ۱۲ اسفندماه به سرپرستی هادی صیاد در گرگان برگزار می شود.

 

هادی صیاد، سرپرست این گروه کر بزرگ موسیقی درمانی در گفتگو باخبرنگار مهر اظهار کرد: این کنسرت بزرگترین کنسرت گروه موسیقی درمانی در سطح استان است که اعضای اصلی آن ۱۰۰ نفر هستند.

 

وی افزود: اکثر افراد شرکت کننده در این گروه کُر بیماران سرطانی، اوتیسم، سندرم دان، آلزایمر، نابینا، ناشنوا و ... هستند که در بعضی از مواقع برخی از اعضا به دلیل بیماری نمی توانند در کنار گروه حضور داشته باشند.

 

صیاد ادامه داد: تنها گروه موسیقی درمانی که در کشور تمام بیماران یکجا در کنار هم کار می کنند مربوط به گروه ماست چراکه در سایر نقاط کشور معمولا سالمندان جدا، ام اسی ها و سایر بیماران هم جداگانه به تشکیل گروه می پردازند.

 

وی با بیان اینکه از سال ۸۹ اقدام به برگزاری کنسرت کرده، اظهار کرد: سال ۹۶ اولین کلید کنسرت آزاد زده شد و امسال دومین اجرای ماست و روز به روز شاهد پیشرفت اعضای گروه هستیم.

 

صیاد کار کردن با اعضای گروه که اکثرشان بیمار هستند را سخت توصیف کرد و گفت: اکثر این بیماران روحیه خاصی دارند و به تمرینات خاصی نیاز دارند و این کار نیازمند صبر و حوصله زیادی است؛ البته روش تدریس خیلی مهم است و ما با روش های علمی سعی می کنیم هنرجو بعد از خروج از کلاس با حالی خوب تمرین را ترک کند.

 

وی با بیان اینکه برای اجرای امسال حدود یک سال است که در حال تمرین کردن هستند، گفت:  این گروه کر بزرگ تشکیل شده از سه گروه به نام های گروه مایا که زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان فعالیت می کند، گروه مهر زیر نظر سازمان بازنشستگان کشوری است و سومین گروه زیر نظر خانه فرهنگ پرسش سازمان فرهنگی ورزشی است.

 

صیاد رنج سنی این گروه هنری را از هشت سال تا ۸۰ سال عنوان کرد و افزود: رضایت هنرجوها از کلاس ها و نحوه آموزش باعث شد تعداد این گروه هنری از سی نفر به ۱۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است