افراد مجهول الهویه تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

افراد مجهول الهویه تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

25 اسفند 1397

 وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهم نامه پوشش بیمه بستری افراد مجهول الهویه در سازمان بیمه سلامت افزود: طی سه ماه تعیین شده تلاش می‌شود هویت افراد مجهول الهویه پیدا و یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت ایجاد شود.

 

وی یادآور شد: شیرخواران، بیماران روان، معلولان جسمی، حرکتی و ذهنی و مبتلایان به ضایعه نخاعی مجهول الهویه از مشکلات پیش روی بهزیستی هستند.

 

قبادی دانا ادامه داد: این افراد به دلیل اینکه کد ملی ندارند، کد بیمه نیز به آنان تعلق نمی‌گیرد و اگر نیاز به بستری پیدا کنند، یا به دلیل هزینه‌های زیاد از خدمات مناسب بهره مند نمی‌شوند یا از حضور آنها در بیمارستان اجتناب می‌کردند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با امضای تفاهم نامه بهزیستی با سازمان بیمه سلامت، تسهیلاتی برای مراکز نگهداری شبانه روزی و شیرخوارگاه‌ها فراهم می‌شود تا به افراد مجهول الهویه خدمات بیمارستانی ارائه شود.

 

قبادی دانا افزود: بر این اساس مراکز نگهداری دارای معلولان مجهول الهویه در سال ۹۸ می‌توانند با خیال آسوده‌تر، کار بستری آنان در بیمارستان را انجام دهند.

 

وی ادامه داد: عمده افراد مجهول الهویه در مراکز شبانه روزی، نگهداری می‌شوند و اغلب آنان با حکم قاضی ارجاع داده شده اند. خدمات سرپایی افراد مجهول الهویه تحت پوشش بیمه نیست و امیدواریم این خدمات نیز پوشش مناسبی پیدا کند.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است