اسکان موقت 250 معلول در مناطق سیل زده

اسکان موقت 250 معلول در مناطق سیل زده

17 فروردین 1398

 «وحید قبادی دانا» اظهار داشت: جابجایی معلولان و بیماران روانی مزمن بستری در مراکز شبانه روزی 60 نفر، تهیه وسایل گرمایشی برای مراکز شبانه روزی 43 مورد، حمایت از مراکز شبانه روزی ( دارو، آب و غذا و پوشاک) برای 15 مرکز شبانه روزی، توزیع غذای گرم بین معلولان و بیماران روانی مزمن به تعداد پنج هزار و 500 نفر(چند وعده)، مشارکت انجمن‌های غیردولتی در مساعدت و پیگیری وضعیت معلولان در 35 موسسه و انجمن از دیگر اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده است.


وی از تجهیز و آمادگی 11 مرکز شبانه روزی خبر داد و گفت: همچنین توزیع اقلام بهداشتی غیر از پوشینه (سوند و ..) یک هزار و 100 مورد، ایمن سازی 94 مرکز شبانه روزی، ایمن سازی 63 مرکز روزانه توانبخشی وتوزیع وسایل زندگی بین معلولان و بیماران روانی مزمن و سالمندان ( گاز خوراک پزی و فرش) به تعداد 950 مورد در میان سیل‌زدگان صورت گرفته است.


رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: در جریان وقوع سیل این سازمان با تشکیل ستاد بحران در معاونت توانبخشی استان و لغو مرخصی کارکنان مناطق سیل‌زده جابجایی معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن به سایر مراکز شبانه‌روزی برای ایمنی از سیل انجام شد و ظرفیت‌سازی در مراکز شبانه‌روزی به منظور نگه داری از توان‌خواهان و استفاده از موسسات و انجمن‌های CBR صورت گرفت.


وی تصریح کرد: توزیع لوازم ضروری از قبیل پتو، مواد غذایی برای معلولان، توزیع وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز برای معلولان، ذخیره مواد غذایی، پوشاک و دارو در مراکز شبانه روزی برای سیل زدگان از دیگر اقدامات انجام شده است.


رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین وضعیت سیستم‌های گرمایشی و تاسیساتی مراکز شبانه‌روزی مورد بررسی قرار گرفته و از ظرفیت‌های مردمی (انجمن و موسسات مردمی) پس از وقوع سیل استفاده و سالن‌های سرپوشیده برای اقامت معلولان آماده شد.

 

قبادی دانا افزود: با دانشگاه‌های علوم پزشکی به منظور اقدامات درمانی معلولان سیل‌زده، توزیع وسایل بهداشتی برای معلولان، تحویل پتو به خانواده دارای معلول، ایمن‌سازی مراکز شبانه‌روزی و روزانه، حمایت نقدی از معلولان، آماده باش مراکز شبانه روزی توانبخشی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
 
 
منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است