پرداخت کمک معیشت به مددجویان بهزیستی در مناطق سیل زده

پرداخت کمک معیشت به مددجویان بهزیستی در مناطق سیل زده

20 فروردین 1398

 وحید قبادی دانا در حاشیه همایش بین المللی مددکاران اجتماعی و تاب آوری اجتماعی گفت: ارتقای کیفیت زندگی مددکاران و جبران زحمات آنها موضوع مهمی است که باید پیگیری شود و تلاش می‌کنیم در این خصوص اتفاقات خوبی بیفتد و باید دستمزدی که این افراد می‌گیرند پاسخگوی نیازهای آنها باشد.

 

وی در خصوص آخرین وضعیت خدمت رسانی در مناطق سیل زده گفت: کمک معیشتی حدود ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان به حساب مددجویان واریز شد و هنگامی که برای بازدید برای منطق سیل زده لرستان به این منطقه سفر کردم قول دادیم در مرحله بعد و با سرشماری مددجویان مبلغی تحت عنوان کمک معیشت به حساب ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار شناسایی شده جدید واریز شود که این اتفاق نیز رخ داد و مددجویان از امروز می‌توانند این مبلغ را برداشت کنند.

 

رئیس سازمان بهزیستی گفت: مددجویانی که در این مناطق هستند اما کمک معیشت را دریافت نکرده اند می‌توانند به ادارات بهزیستی شهرستان مربوطه مراجعه کنند.

 

وی همچنین از ثبت اطلاعات مددجویان سیل زده در سامانه ثبت خسارات خبر داد و گفت: ۱۱ آیتم در این سامانه در نظر گرفته شده که این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه اطلاعات خود را ثبت کنند.

 

وی گفت: تا امروز ۳۰ هزار خانواده خسارات خود را ثبت کرده اند.

 

قبادی دانا گفت: تاکنون در مناطق سیل زده هیچ مورد فوتی گزارش نشده و از همان اوایل وقوع سیل اقدام به جابجایی مددجویان، معلولان و سالمندان از مناطق سیل زده به مناطق امن کردیم و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مطلوب به آنها در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شیرخشک، لوازم توانبخشی و پوشینه از لوازم مورد نیاز مناطق سیل زده است، گفت: تا امروز از طریق شماره حساب اعلام شده ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای مددجویان تحت پوشش جمع آوری شده است که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن نقدی و بقیه غیرنقدی است.

 

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۲۸ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی در مناطق سیل زده کمک معیشت ۵۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را دریافت کرده اند، گفت: ۳۵ مهدکودک در این مناطق راه اندازی شده که در این محیط‌ها مادران فرزندان نیز حضور دارند و یک وعده غذای گرم میان آنها توزیع می‌شود.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است