اغلب معابر شهر مهریز برای تردد سالمندان و معلولان مناسب نیست

اغلب معابر شهر مهریز برای تردد سالمندان و معلولان مناسب نیست

22 تیر 1398

علیرضا علیزاده در آستانه هفته بهزیستی (۲۲ الی ۲۸ تیر) در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مناسب سازی معابر عمومی برای رفت و آمد جامعه هدف طبق قانون، وظیفه شهرداری و شورای اسلامی شهرهاست که باید در این خصوص اقدام شود.

 

وی ادامه داد: تاکنون برای مناسب سازی معابر شهری جلسه‌های متعددی برگزار شده است، امیدواریم برای رعایت حقوق شهروندی و ایجاد فضایی مناسب برای سالمندان و معلولان به مناسب سازی توجه بیشتری شود.

 

این مسئول حوزه بهزیستی مهریز خاطر نشان کرد: در این شهر با وجود اینکه بانک‌های متعددی در محلات مختلف وجود دارد ولی هنوز یک عابربانک که معلولان بتوانند از آن استفاده کنند در دست نیست، باید این مشکل پیگیری و رفع شود.

 

علیزاده تصریح کرد: در حالیکه در سطح کشور مساله مناسب‌سازی مبلمان شهری برای تردد معلولان و سالمندان در اولویت قرا دارد باید در مهریز نیز موضوع بیش از گذشته در دستور کار متولیان قرار گیرد.

 

وی به سایر فعالیت‌های این اداره اشاره کرد و گفت: ۳۶۳ نفر از مددجویان، زیر پوشش خدمات مختلف این اداره قرار دارند و سالانه حدود ۱۷ میلیارد ریال برای انجام امور مختلف به آنها پرداخت می‌شود.

 

رئیس اداراه بهریستی مهریز مهمترین برنامه‌های پیش رو را تأمین مسکن جامعه زیرپوشش، ارائه تسهیلات اشتغالزایی و انجام برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری ذکر کرد.

 

همچنین خبرنگاران بر اهمیت اطلاع رسانی، رسیدگی به موضوع مناسب سازی و راه اندازی تشکل‌های مرتبط با فعالیت‌های بهزیستی را مورد اشاره قرار دادند.

 

بر اساس آمارها حدود ۱۰ تا ۱۲ جمعیت هر جامعه‌ای معلول هستند.

 

از ۱۵ خبرنگار حوزه شهرستان مهریز چهار نفر خانم هستند.

 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

 

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است