لزوم مناسب سازی محیط ادارات هشترود برای تردد معلولان و جانبازان

لزوم مناسب سازی محیط ادارات هشترود برای تردد معلولان و جانبازان

17 مرداد 1400

آذربایجان شرقی فرماندار هشترود گفت: همه ادارات موظف هستند که محیط خود را برای راحت تر شدن تردد جانبازان و معلولان، مناسب سازی کنند.

 امین امینیان روز یکشنبه ۱۷ مرداد در جلسه مناسب سازی معابر و اماکن عمومی، خاطر نشان کرد: کل تاسیسات شهری باید مناسب سازی شوند تا قشر معلول و جانباز بیش از این در مراجعه به ادارات دچار مشکل نشوند. 

وی اظهار کرد: شهردار هشترود در امر ساماندهی معابر، اقدامات زیادی انجام داده و با تلاش شبانه روزی توانسته در سطح شهر بیش از ۳۰ هزار متر مربع پیاده رو ایجاد کند.

وی اضافه کرد: وضع موجود در شهر باید به نفع معلولان و جانبازان تغییر یابد تا تردد آنها در سطح شهر و در ادارات راحت شود.

وی اضافه کرد: شهرداری باید در حوزه فرهنگ بیش از پیش فعال باشد و با انجام اقدامات مناسب، جان تازه ای به شهر بدمد. 

شهردار هشترود نیز در این جلسه گفت: در شهر هشترود از سال ها پیش به طور کلی پیاده رو وجود نداشت اما با تلاش جهادی پرسنل شهرداری در طول دو سال گذشته، ۳۰ هزار متر مربع پیاده رو سازی شده است. 

مهدی پور صادق خاطرنشان کرد: شهرداری هشترود برای آسان شدن امورات معلولان و جانبازان کارهای زیادی انجام داده است که می توان به نصب دستگاههای ورزشی اشاره کرد که برای استفاده معلولان نصب شده است.

وی افزود: برای حل مشکلات موجود در وادی رحمت باید این مجموعه تحویل شهرداری گردد اما هنوز بعد از سالیان سال، این مهم انجام نگرفته است.

رئیس اداره بهزیستی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه هیچ کدام از ادارات هشترود محیط خود را برای آمد و شد معلولان و جانبازان مناسب سازی نکرده اند. 

مهدی کریمی افزود: پیاده رو سازی هایی که در سطح شهر انجام گرفته است مناسب تردد معلولان نیست و یک مانع به حساب می آید. 

وی اظهار کرد: ضوابط مناسب سازی در معابر و سرویس های بهداشتی شهر هشترود انجام نگرفته و مشکلاتی را گریبانگیر معلولان و جانبازان کرده است. 

وی یادآور شد: نبود محل مناسب برای پارک خودروهای معلولان و جانبازان، این قشر را اذیت می کند.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است