راه‌یابی ۵  نقاشی توان‌‌یابان ایران به نمایشگاه پاراآرت ژاپن ۲۰۲۱

راه‌یابی ۵  نقاشی توان‌‌یابان ایران به نمایشگاه پاراآرت ژاپن ۲۰۲۱

17 شهریور 1400

پنج نقاشی از هنرمندان کشورمان، مرجان محمدی، شاهرخ احمدی، مونا عبدالحسین مزرعی، حمید شفاعتی گوجه و زهرا پسندی برای نمایش در نمایشگاه پاراآرت ژاپن انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ پنج نقاشی از هنرمندان نقاش کشورمان، مرجان محمدی، شاهرخ احمدی، مونا عبدالحسین مزرعی، حمید شفاعتی گوجه و زهرا پسندی از شهرهای تهران، اهواز، مشهد و کاشان به بخش نهایی نمایشگاه پاراآرت ژاپن راه‌ یافت. این آثار از مهرماه سال جاری به مدت ۲ ماه در شهر توکیو به نمایش درخواهند آمد.

بر پایه این گزارش؛ مرجان محمدی کارشناس ارشد پژوهش هنر از دبیران موفق آموزش و پرورش است؛ وی تجربه حضور در نمایشگاه‌‌های متعدد داخلی و بین‌‌المللی را در پرونده فعالیت هنری خود دارد. همچنین شاهرخ احمدی از هنرجویان باسابقه واحد آموزش مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد بوده و در سال ۲۰۱۹ نیز یک اثر از ایشان در پاراآرات به نمایش درآمده است. مونا عبدالحسین مزرعی از شهر اهواز دیگر هنرمندی است که در این رقابت‌‌ها شرکت کرده است. وی کارشناس ارشد مشاوره خانواده بوده و در دانشگاه علوم پزشکی اهواز اشتغال دارد. مزرعی نیز سابقه چشمگیری در فعالیت‌‌های هنری با سبک خاص خود دارد. حمید شفاعتی گوجه هنرمند موفقی است که برای اولین دوره در این رقابت‌ها شرکت کرده و از کارآموزان هنری مجتمع آموزشی توان‌‌یابان رعد مشهد است. از دیگر هنرمندان برگزیده این دوره زهرا پسندی دانشجوی سال آخر رشته ارتباط تصویری از شهر کاشان است که در نخستین حضور خود در این رقابت‌‌ها به‌عنوان یکی از پنج هنرمند برتر برگزیده شده است.

نمایشگاه «خط ـ نقاشی» توسط مدرسه عالی هنر پاراآرت با حمایت موسسه خیریه نیپون کیوکای راه‌اندازی شده است. این مدرسه در سال 1986 به‌عنوان نمونه یک مدرسه هنری به‌منظور گسترش و ارتقا هنر افراد دارای معلولیت در توکیو افتتاح شده است.

این نمایشگاه با همکاری سازمان‌‌های مردم‌‌نهاد کشورهای مختلف، به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت باهدف تقویت خودباوری و اعتمادبه‌‌نفس، بالا بردن آگاهی‌‌ها و درک عمومی از مسائل توان‌‌یابان و ترویج مبادلات هنری افراد دارای معلولیت در عرصه‌‌های بین‌‌المللی با شعار «هنر فراسوی محدودیت‌‌ها و معلولیت‌‌ها» در شهر توکیو برگزار خواهد شد.

شایان‌‌ذکر است؛ مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد از سال ۲۰۱۳ به‌عنوان نماینده پاراآرت در ۴ دوره با دبیرخانه مرکزی پاراآرت در توکیو همکاری داشته و با جمع‌‌آوری، داوری و ارسال آثار منتخب به این نمایشگاه زمینه نمایش آثار هنرمندان توان‌‌یاب ایرانی را در عرصه‌‌های هنری بین‌‌المللی فراهم کرده است.

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است