دکتر سورنا ستاری با مهندس احمد میرزاخانی دیدار کرد

دکتر سورنا ستاری با مهندس احمد میرزاخانی دیدار کرد

13شهریور 1396

در ادامه ملاقات گروه­ های مختلف مردم با مهندس احمد میرزاخانی پدر زنده­ یاد پروفسور مریم میرزاخانی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان به اتفاق دکتر علینقی مشایخی بنیانگذار دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف با ایشان دیدار و گفت­و­گو کرد.

به گزارش روابط­ عمومی مجتمع رعد؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با ابراز تسلیت درگذشت پروفسور مریم میرزاخانی، افزود: در زمان تحصیل زنده­ یاد مریم میرزاخانی در ایران همکاری­ های علمی مشترکی با یکدیگر داشته ­اند و برای ماندگار شدن نام این دانشمند نابغه باید مراکز علمی و فرهنگی فعالیت مشترکی را آغاز کنند.

دکتر ستاری با استقبال از تأسیس بنیاد پروفسور میرزاخانی، افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حاضر است، در این زمینه کمک­ های فکری لازم در خصوص شکل ­دهی ساختار یک بنیاد علمی با کیفیت ارایه دهد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن تأکید بر شناسایی استعدادهای درخشان علمی، افزود: استعدادهای جوان علمی کشور در عرصه علمی و اجتماعی گام ­های موفقی را برداشته­ اند و سهم قابل توجهی از کارآفرینی توسط شرکت­های دانش بنیاد مانند: اسنپ، تپ­سی و ... تأمین شده است.

دکتر ستاری با تأکید بر ضرورت توجه به دانش ­آموزان دوره دبیرستان، افزود: با شناسایی استعدادهای علمی دانش ­آموزان در 4 سال دبیرستان و حمایت از آنها و در نظر گرفتن جوایز علمی، استعدادهای جوان شناخته خواهند شد.

مهندس احمد میرزاخانی رئیس هیأت مدیره مجتمع رعد ضمن قدردانی از حضور دکتر ستاری و دکتر مشایخی، افزود:  مهم­ترین رسالت مجتمع رعد حمایت از استعدادهای ناشناخته توان­ یابان است و طی این سال­ها تلاش کرده تا زمینه ­های رشد این گروه از شهروندان را مهیا کند.

رئیس هیأت مدیره رعد با اشاره به کشف استعدادها، افزود: یکی از مصادیق الگوسازی چهره­ های موفق علمی و از جمله مریم میرزاخانی، حمایت از استعدادهای جوان و موفق علمی کشور است و تأسیس بنیادی که وظیفه­ شناسایی و  حمایت این جوانان را بر عهده بگیرد،  خدمت ارزشمندی به جوانان با استعداد ایران محسوب می­شود.

در قسمتی از این ملاقات ضمن بازدید از قسمت­ های مختلف مجتمع رعد و مرکز آموزش علمی کاربردی رعد که نخستین مرکز آموزش عالی مناسب ­سازی شده افراد دارای معلولیت در کشور است، موافقت شد از طریق مرکز تحقیقات فناوری ­های توانبخشی عصبی هوشمند شهید موفقیان وابسته به دانشگاه صنعتی شریف یک دستگاه اکسوپد(ربات اسکلت بیرونی) برای توانبخشی و کمک به راه رفتن افراد دارای معلولیت به مجتمع رعد اهدا شود.

عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است