گروه های همیاری رعد

از اوایل دهه هفتاد گروه‌های همیاری رعد تشکیل شدند. نیروهای مردمی‌ای که فعالانه ما را در رسیدن به اهدافمان یاری می‌کنند و یکی از ستون‌های اصلی رعد شده‌اند.

گروه همياري جوانان رعد در سال 1374 به منظور ساماندهي و تعامل هر چه بيشتر جوانان ايران زمين با مجتمع خيريه آموزشي – نيكوكاري رعد تشكيل شد.اين گروه هم اكنون به عنوان يكي از بازوهاي مجتمع رعد در كنار ديگر همياران اين خيريه در راستاي تحقق اهداف متعالي فرهنگي و آموزشي مجتمع رعد فعاليت مي كند.گروه جوانان رعد در طول22  سال فعاليت خود تواتسته با  سازماندهي تخصص هاي مختلف جوانان و تقويت روحيه نوع دوستي و كار جمعي در بين اعضاي خود ماموريت هاي خود را بر اساس اساسنامه مصوب و هماهنگي مديريت مجتمع رعد به پيش ببرد.پشتيباني از برنامه هاي خيريه و فرهنگي مجتمع رعد يكي از فعاليت هاي اصلي گروه جوانان از بدو تاسيس تا كنون بوده است.

 

این گروه سعی دارد تا روحیه هم‌نوع دوستی را در جوانان بیدار کند و با ساماندهی نیروهای متخصص و استفاده از توانایی افراد به یاری مجتمع رعد بیاید. گروه همیاری جوانان شرایط را برای حضور جوانان در امور اجتماعی و فرهنگی فراهم می‌کند.

 

گروه همياري جوانان رعد مهمترين ماموريت هاي خود را حول پنج محور اصلي تعريف كرده است كه عبارت از موارد زير هستند:

 

1-      ايجاد زمينه  مناسب براي حضور جوانان از طريق مشاركت در امور اجتماعي و فرهنگي

2-      جذب و معرفي افراد توان ياب به مجتمع

3-      شناسايي و كمك به دست يابي  فرصت هاي شغلي براي كار آموختگان رعد

4-      جذب كمكهاي مردمي و هدايت منابع خيريه در جهت ادامه و توسعه فعااليت هاي مجتمع

5-      همياري در فعاليت هاي متنوع مجتمع از طريق تشكيل گروهاي كاري و تخصصي

 

اعضاي گروه همياري جوانان رعد در همه سال هاي گذشته تلاش پيگيرانه خود را براي توانمند سازي افراد معلول به كار گرفته اند و در اين راه دست ساير جوانان ايراني را كه با آنان هم پيمان بوده و به آرمان هاي بلند مجتمع رعد دارند صميمانه مي فشارند و از همراهي و همكاري آنان اسقبال مي كنند.

 

چگونه داوطلب مؤسسه خیریه رعد شویم ؟

شما می توانید با مراجعه حضوری به دفترروابط عمومی خیریه رعد درخواست خود را اعلام کرده و فرم های عضویت مربوطه را دریافت کنید

 


اعضای این گروه باتوجه به تخصص و علاقه شان به طور سازماندهی شده در بخشهای مختلفی مانند تبلیغات، مددکاری، آموزش، جذب کمکهای مردمی و... فعالیت می کنند. اعضای این گروه در پايان هر سال تقویم کاری سال جدید را تنظیم کرده و هر دوشنبه در جلسهای که در ساختمان اصلی رعد برگزار میشود شرکت میکنند. برگزارکردن بازارچه، جشنوارههای غذا، کنسرتها، جشن 12 آذر (روز معلول)، مراسم افطاری در ماه رمضان و برنامههای مناسبتی دیگر از فعالیتهای این گروه است. اعضای این گروه هم مانند گروه جوانان با شناسایی و معرفی توانیابان به مجتمع، برگزاری کلاسهای آموزشی و همچنین جذب کمکهای مالی خیرین به رشد و ارتقای مجموعه کمک میکنند

 

افرادی که تمایل دارند به گروه همیاری بانوان بپیوندند با توجه به شرایطشان می‌توانند یکی از سه روش زیر را انتخاب کنند:


• اعضای پیوسته این افراد با معرفی یکی از اعضای گروه به‌عنوان اعضاي پیوسته پذیرفته می‌شوند و باید زمان کافی داشته باشند تا بتوانند به‌طور مستمر با گروه همکاری کنند.

• اعضای وابسته  افرادی هستند که باتوجه به نیاز گروه از طرف اعضا دعوت به همکاری می‌شوند یا در ممناسبتهاي خاص خودشان داوطلب می‌شوند تا با گروه همکاری کنند.
 
• اعضای افتخاری افرادی هستند که توانایی علمی، فرهنگی و اجتماعی برجسته‌ای دارند و هیئت مدیره گروه بانوان آن‌ها را تایید و پذیرش می‌کند.
 


عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است