ورزشکاران رعد در پارالمپیاد ورزشی شهرداری تهران درخشیدند

ورزشکاران رعد در پارالمپیاد ورزشی شهرداری تهران درخشیدند

1دی 1396

پارالمپیاد ورزشی شهرداری تهران در رشته بوچیا با حضور توانیابان مناطق 22 کلان­شهر تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ در این دوره از مسابقات، توان­یابان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با مربیگری محمد بگدلی در بخش آقایان و بانوان شرکت کردند که در پایان امیر دهقان در کلاس یک مقام دوم، امیرشیرزاد در کلاس 2 مقام دوم و عباس عباسی در کلاس 3 مقام سوم را در بخش آقایان به خود اختصاص دادند، همچنین لیدا شرافی تهرانی در کلاس یک به مقام دوم و سحر مسعودپور در این کلاس به مقام سوم رسیدند.

 این رقابت ها با هدف ایجاد انگیزه و شادابی و نشاط در بین افراد دارای معلولیت طراحی شده و ورزشکاران در کلاس­های پزشکی چهارگانه  با هم به رقابت پرداختند.

ورزش بوچيا با همه­ی دشواری­هایش به سادگی قابل اجراست و تنها با عشق چند نفر به ورزش، این رشته به عنوان ورزشی فراگیر برای تمام افراد دارای معلولیت تبدیل شده­است و علی رغم موانعی چون کمبود سالن­ها، تجهيزات اختصاصی و مسأله اياب و ذهاب، توان­یابان به این ورزش با علاقه و نشاط ادامه می­دهند.

گفتنیست، ورزشکاران ایرانی در نخستین اعزام های برون مرزی خود در گروه سنی جوانان و بازی­های آسیایی توکیو 2010 و مالزی 2013 مدال­های نقره و برنز این رشته را از آن خود کردند و در رقابت­های آسیایی اینچئون نیز موفق به کسب عنوان چهارم شدند.

عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است