مجتمع آموزشی توانبخشی رعد زنجان

تلفن: 02433453557
فکس: 02433453558
ایمیل: raadzanjan@yahoo.com
سایت: http://avaye-raad.ir/
آدرس: زنجان - شهرک کارمندان، فاز سوم، خيابان پنجم شرقی، قطعه 709

معرفی رعد

مجتمع آموزشی توانبخشی رعد زنجان

نام مدیر عامل و مدیر داخلی: خانم دکتر رویا مهدي خانی

شماره ثبت: 243     تاریخ تأسیس: 1382

تاریخچه جمعیت:

مجتمع آموزشی، نیکوکاری رعد زنجان توسط جمعی از خیرین در سال 1382 به صورت شعبه ای از رعد تهران تأسیس شد و در تاریخ 1384 به شماره ثبت 243 بصورت مستقل به ثبت رسید.

این مؤسسه برای حمایت و آموزش معلولین طبق قوانین نظام جمهوری اسلامی و بر مبنای اساسنامه مورد تأیید اداره کل بهزیستی بنیان گذاری شده است. این مجتمع برای ارتقای سطح توانایی های افراد توانیاب به ارائه کلاس های آموزشی و خدمات توانبخشی به توانیابان می پردازد.

اهداف:

-تأمین و توسعه خدمات درمانی مورد نیاز بیماران.

-احداث مجتمع آموزشی درمانی در زمین واقع در شهرک الهیه

-حمایت عاطفی و روانی از بیماران و خانواده های آن ها در ابعاد معنوی و مادی.انعکاس نیازهای معلولین جسمی حرکتی به مسئولین و مجامع مربوطه، خیرین و سایر تشکل های مردم نهاد در راستای رفع مشکلات و جلب کمک ها و مشارکت های عمومی.

-اطلاع رسانی و آموزش بیماران و خانواده های آنها.

معلولان به عنوان یک شهروند در جامعه د ارای حقوقی هستند که باید مورد توجه دستگاه های مختلف قرار گیرند. معلولان بزرگترین اقلیت جهان محسوب می شوند، طبق آمار سازمان جهانی بهداشت هم اکنون بیش از 600 میلیون نفر از ساکنان دنیا بنابر دلایل مختلف دچار ناتوانی و معلولیت هستند، 12 درصد از جمعیت ایران را معلولان تشکیل می دهند، در کشور ما به ازای هر 1000 نفر یک نفر دارای معلولیت ضایعه نخاعی وجود دارد. ازدیاد روز افرون جمعیت و نبود منابع مالی کافی، برنامه های توانبخشی را در کشورهای در حال توسعه با مشکلات عمده ای مواجه کرده است به طوری که معلولان در این کشورها به توجه ویژه ای نیازمندند.

قانون جامع حمایت از معلولان علیرغم پیگیری های مستمر تشکل ها هنوز در مرحله اجرا قرار نگرفته است. در نگاه مدیران استان زنجان به نظر می رسد فقدان شناخت لازم از موضوع ناتوانی و معلولیت باعث شده است تا نسبت به اجرایی نمودن قوانین مربوط به معلولان اهتمام جدی صورت نپذیرد. امیدواریم با درک دقیق از شرایط و نیازها اصلاح امور به صورتی انجام شود که کمترین آسیب را به حوزه معلولان و دیگر خدمت گیرندگان آن شاهد باشیم.


عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است