گروه همياري جوانان رعد در سال 1374 به منظور ساماندهي و تعامل هر چه بيشتر جوانان ايران زمين با مجتمع خيريه آموزشي – نيكوكاري رعد تشكيل شد.اين گروه هم اكنون به عنوان يكي از بازوهاي مجتمع رعد در كنار ديگر همياران اين خيريه در راستاي تحقق اهداف متعالي فرهنگي و آموزشي مجتمع رعد فعاليت مي كند.گروه جوانان رعد در طول22  سال فعاليت خود تواتسته با  سازماندهي تخصص هاي مختلف جوانان و تقويت روحيه نوع دوستي و كار جمعي در بين اعضاي خود ماموريت هاي خود را بر اساس اساسنامه مصوب و هماهنگي مديريت مجتمع رعد به پيش ببرد.پشتيباني از برنامه هاي خيريه و فرهنگي مجتمع رعد يكي از فعاليت هاي اصلي گروه جوانان از بدو تاسيس تا كنون بوده است.

 

این گروه سعی دارد تا روحیه هم‌نوع دوستی را در جوانان بیدار کند و با ساماندهی نیروهای متخصص و استفاده از توانایی افراد به یاری مجتمع رعد بیاید. گروه همیاری جوانان شرایط را برای حضور جوانان در امور اجتماعی و فرهنگی فراهم می‌کند.

 

گروه همياري جوانان رعد مهمترين ماموريت هاي خود را حول پنج محور اصلي تعريف كرده است كه عبارت از موارد زير هستند:

 

1-      ايجاد زمينه  مناسب براي حضور جوانان از طريق مشاركت در امور اجتماعي و فرهنگي

2-      جذب و معرفي افراد توان ياب به مجتمع

3-      شناسايي و كمك به دست يابي  فرصت هاي شغلي براي كار آموختگان رعد

4-      جذب كمكهاي مردمي و هدايت منابع خيريه در جهت ادامه و توسعه فعااليت هاي مجتمع

5-      همياري در فعاليت هاي متنوع مجتمع از طريق تشكيل گروهاي كاري و تخصصي

 

اعضاي گروه همياري جوانان رعد در همه سال هاي گذشته تلاش پيگيرانه خود را براي توانمند سازي افراد معلول به كار گرفته اند و در اين راه دست ساير جوانان ايراني را كه با آنان هم پيمان بوده و به آرمان هاي بلند مجتمع رعد دارند صميمانه مي فشارند و از همراهي و همكاري آنان اسقبال مي كنند.

 

در پی پایان دوره مسؤولیت مدیران گروه همیاری جوانان خیریه رعد، انتخابات دوره جدید با هدف شناخت مسؤولان جدید برگزار شد که براساس آراء نفرات حاضر در این مراسم نفرات نامبرده شامل: محمدرضا ریاضی، نوید علاقه بند، رحمان علاقه بند، آسا براتی، محمود توسلی، محمدرضا دانشکده  و پرهام پاکزاد به عنوان اعضا هیأت مرکزی انتخاب شدند.
 
این گزارش می‌افزید: در هیأت داوری نیز عرشیا فرجی به عنوان نماینده هیأت مرکزی، نوید ناصری مقدم به عنوان نماینده اعضا گروه و رهام وزیری به عنوان نماینده هیأت امنای گروه جوانان انتخاب شدند که وظیفه حل و فصل اختلافات احتمالی اعضا را بر عهده خواهند داشت.
 
شایان ذکر است گروه همیاری جوانان خیریه رعد یکی از 2 گروه داوطلب خیریه رعد است که مشارکت گسترده‌ای در برگزاری رویدادهای عمومی و اختصاصی رعد دارند.

 

فرآیند جذب داوطلبین گروه همیاری جوانان و آغاز به کار آنان

1) نحوه جذب داوطلب 
1.1) معرفی از طرف آشنایان 
1.2) حضور در مراسم ها و ارایه توضیحات فعالیت گروه به شخص داوطلب 
1.3) و ... 
2) تکمیل فرم عضویت و تعهد به پرداخت حق عضویت (فرم پیوست 1) 
3) تکمیل فرم عضویت در گروه همیاری جوانان (فرم پیوست 2) 
4) تجمیع و تحویل فرم ها به مدیر منابع انسانی گروه همیاری جوانان
5) دعوت گروه همیاری جوانان از داوطلبین جهت حضور در جلسه توجیهی 
5.1) بصورت تلفنی (نفر به نفر) 
5.2) ارسال پیامک دعوت 
6. حضور داوطلبین در محیط مجتمع و ارائه توضیحات اعضای قدیمی گروه برای آشنایی کامل داوطلبین با وظایف محوله، محیط خیریه و تشریح کامل آیین نامه گروه همیاری به ایشان. 
7. تقسیم وظایف بین داوطلبین
8. دعوت به حضور در مراسم ها جهت انجام وظایف محوله 
9. دریافت بازخورد از نحوه عملکرد عضو داوطلب توسط مدیران مراسم، اعضای قدیمی و مدیر منابع انسانی 
شایان ذکر است : در صورتی که داوطلب پس از 3 مراسم به دلایل مختلف حضور نداشته باشد بصورت خودکار عضویت وی از گروه همیاری جوانان ملغی خواهد شد. 
در صورت مشاهده هر گونه تخلف و تخطی با عضو داوطلب برخورد خواهد شد. 
 

 

چگونه داوطلب مؤسسه خیریه رعد شویم ؟

 

 


مسؤولان گروه همیاری جوانان مجتمع رعد

 • رحمان علاقه بند
 • آسا براتی 
 • محمدرضا ریاضی
 •  نوید علاقه بند
 •  محمود توسلی
 •  محمدرضا دانشکده  
 •  پرهام پاکزاد 
 • عرشیا فرجی: نماینده هیأت مرکزی گروه همیاری جوانان 
 • نوید ناصری مقدم: نماینده اعضا گروه همیاری جوانان
 • رهام وزیری: نماینده هیأت امنای گروه همیاری جوانان

اعضای این گروه باتوجه به تخصص و علاقه شان به طور سازماندهی شده در بخشهای مختلفی مانند تبلیغات، مددکاری، آموزش، جذب کمکهای مردمی و... فعالیت می کنند. اعضای این گروه در پايان هر سال تقویم کاری سال جدید را تنظیم کرده و هر دوشنبه در جلسهای که در ساختمان اصلی رعد برگزار میشود شرکت میکنند. برگزارکردن بازارچه، جشنوارههای غذا، کنسرتها، جشن 12 آذر (روز معلول)، مراسم افطاری در ماه رمضان و برنامه های مناسبتی دیگر از فعالیتهای این گروه است. اعضای این گروه هم مانند گروه جوانان با شناسایی و معرفی توانیابان به مجتمع، برگزاری کلاسهای آموزشی و همچنین جذب کمک های مالی خیرین به رشد و ارتقای مجموعه کمک میکنند

 

افرادی که تمایل دارند به گروه همیاری بانوان بپیوندند با توجه به شرایطشان می‌توانند یکی از سه روش زیر را انتخاب کنند:


• اعضای پیوسته این افراد با معرفی یکی از اعضای گروه به‌عنوان اعضاي پیوسته پذیرفته می‌شوند و باید زمان کافی داشته باشند تا بتوانند به‌طور مستمر با گروه همکاری کنند.

• اعضای وابسته  افرادی هستند که باتوجه به نیاز گروه از طرف اعضا دعوت به همکاری می‌شوند یا در ممناسبتهاي خاص خودشان داوطلب می‌شوند تا با گروه همکاری کنند.
 
• اعضای افتخاری افرادی هستند که توانایی علمی، فرهنگی و اجتماعی برجسته‌ای دارند و هیئت مدیره گروه بانوان آن‌ها را تایید و پذیرش می‌کند.

در پایان 2 سال فعالیت هیأت مدیره گروه همیاری بانوان خیریه رعد با حضور منصوره پناهی مدیرعامل، صدیقه اکبری نایب رئیس هیأت مدیره و جمعی از اعضا فعال این گروه، انتخابات دور جدید برگزار شد.
 
در این مراسم که 44 نفر از اعضا با سابقه گروه همیاری بانوان خیریه رعد گردهم آمدند تا برای 2 سال آینده مدیران این گروه پر تلاش را انتخاب کنند.
 
 11 نفر از حضار تمایل خود را برای عضو در هیأت مدیره گروه اعلام کردند که پس از برگزاری انتخابات و شمارش آرا به ترتیب ناهید بروجردی، سهیلا کاشانی، فرزین مدرسی، سیما کریمیان ، آذر صادقپور، فلور موسوی و سیهلا علاقه بند بالاترین آرا را به خود اختصاص دادند.
 
نفرات منتخب پس از برگزاری انتخابات نخستین جلسه هیات مدیره جدید را برپا کردند و نفراتی را برای سمت‌های گروه انتخاب کردند که عبارت‌اند از: ناهید بروجردی به سمت مدیرگروه، سهیلا کاشانی به سمت معاون گروه، فرزین مدرسی به سمت خزانه‌دار گروه و فلور موسوی به سمت دبیر گروه.

 
 • فریده سروش(فلاحی): مسؤول امور بین الملل گروه همیاری بانوان

 

 

 

 • ناهید بروجردی: مدیر گروه همیاری بانوان 
 • سهیلا کاشانی: معاون گروه همیاری بانوان 
 • فرزین مدرسی:   خزانه‌دارگروه همیاری بانوان
 • فلور موسوی: دبیر گروه همیاری بانوان 

عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است