موسسه نیکوکاری رعد الغدیر

تلفن: 66305352 - 66305353
فکس: 66305355
ایمیل:
سایت: http://www.raad-alghadir.org
آدرس: تهران - یافت آباد، میدان الغدير، خیابان شهید جواد زندیه، ضلع شمالی پارک شهدای یافت آباد، پلاک 1

آشنایی با موسسه نيكوكاری رعد الغدیر

نام مدیرعامل: مهندس علی سلطانزاده

موسسه نيكوكاری رعد الغدیر از جمله تشكلهای غير دولتی است كه به منظور ارتقای توانايی های افراد توان ياب (معلولين جسمی ـ حرکتی) در سال 1380 به همت چند تَن از افراد نيكوكار و خيّر در منطقه جنوبغرب تهران و در منزلی استیجاری واقع در محله خلیج فارس، شهرک سینا، کوچه منتظرالمهدی تاسيس گرديد.

اين مجتمع، آموزش را به عنوان ابزاری موثر و مفيد سرلوحه فعاليتهای خويش قرار داده و معتقد است برای ارتقای تواناييهای اين عزيزان هيچ ابزار و وسيله ای موثر تر از آموزش نمی باشد.

از آنجائیکه امکانات مکان مورد استفاده به هیچ وجه در شان و منزلت کارآموزان مجتمع نبود؛ لذا هیئت مدیره در تلاشی پیگیر و مستمر در ارتباط با شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری منطقه 18، سرانجام زمینی به مساحت 300 متر مربع را در پارک شهداء یافت آباد در اختیار گرفت.

نقشه های معماری و محاسباتی توسط خیّرین تهیه و اقدامات اجرائی ساخت 700متر بناء آموزشی در تاریخ 3/10/83 شروع گردید و حال با الطاف خداوند و کمـــکهای خیرین خداجوی این مجتمع از ابتدای شهریور ماه1384 همزمــــان با شب میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) به مرحله بهره برداری رسیده است.

متوليان موسسه در راستاي توسعه فضاي فيزيکي خود در مرحله دوم ،در سال 1393 اقدام به ساخت طبقه سوم و توسعه فضاي آموزشي ،توانبخشي مرکز تا سقف 1000 متر مربع را نمود .

خادمين موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از ابتدای شکل گیری مجموعه بر آن شدند که خدمات آموزشی و توانبخشی حرفه ای را بصورت "صددرصدرایگان" ارائه کنند تا معلولین جامعه از خدمات موسسه بهره مند شده و در جهت نیل به خود اشتغالی و خودکفایی اقتصادی و حفظ و تقویت عزت نفس و کرامت انسانی خویش گام بردارند.

با توجه به اینکه در رعد الغدیر "توانمند سازی فرد معلول" نخستین گام محسوب می گردد، لذا موسسه بعنوان یک نهاد آموزشی و نیکوکاری خدمات خود را در سه زمینه "آموزش فنی و حرفه ای منجر به اشتغال"،"توانبخشی"و"خدمات حمایتی" ارائه می نماید.

موسسه نیکوکاری رعد الغدیر پس از انجام مراحل قانونی و دریافت مجوزات لازم از مراجع زیربط سر انجام در مهر ماه 1386 به شماره 21700 به ثبت رسید و فعالیتهای خود را مستقلاً ادامه می دهد.

درحال حاضر تعداد 120 نفر توان یاب دختر و پسر در طول هفته در دو شیفت صبح و بعدازظهر از خدمات آموزش فنی و حرفه ای- توانبخشی و حمایتی صددرصد رایگان مجتمع بهره مند می باشند.

 


عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است