پیشینه ی خوب ایران در ورزش های تابستانی پارالمپیک به موفقیت در ورزش های زمستانی نیز کمک می کند

پیشینه ی خوب ایران در ورزش های تابستانی پارالمپیک به موفقیت در ورزش های زمستانی نیز کمک می کند

15 دی 1395

 دیمیتری لازاروسکی، رئیس ورزش های زمستانی، گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین پیرامون برگزاری اولین دوره رقابت های بین المللی اسکی معلولین انجام داد.

 

وی پیرامون وضعیت کنونی اسکی در ورزش معلولین ایران گفت: ورزش های زمستانی معلولین ایران، در ابتدای راه است و اگر با برنامه ریزی منظم و مستمر پیش رود، قطعا به موفقیت های بزرگی دست خواهد یافت.

 

لازاروسکی افزود: طی این چند روز و در مواجهه با ورزشکاران ایرانی می توانم به جرات بگویم که اگر این تعداد تمرینات خود را افزایش دهند، قطعا سال آینده تجربه و تبحر آنها چندین برابر خواهد شد. اسکی بازان معلول ایران اکنون دارای کلاس بندی بین المللی هستند و تنها نیاز به ممارست و افزایش مهارت دارند.

 

رئیس ورزش های زمستانی IPC خاطر نشان کرد: کمیته پارالمپیک ایران و فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در زمینه ورزش معلولین فوق العاده کار کرده اند و با اشتیاقی که از مسئولین این دو نهاد دیده ام و نیز افرادی که در ورزش معلولین این کشور فعال هستند، می توانم به جرات بگویم که ایران به راحتی می تواند با پیشینه ی خوبی که از ورزش های تابستانی دارد، در ورزش های زمستانی نیز موفق باشد و آن را توسعه دهد.

 

وی گفت: کمیته ی بین الملی پارالمپیک در صدد است در زمینه ی بودجه به پارالمپیک ایران کمک کند تا ورزش های زمستانی را توسعه دهد و همچینن در خصوص نیروی انسانی نیز افرادی که در این مسابقات به عنوان کلاس بند آموزش می بینند می توانند در آینده به توسعه ی این رشته کمک کنند و با کلاس بندی ورزشکاران علاقه مند، نفرات بیشتری را جذب رشته ی اسکی کنند.

 

لازاروسکی افزود: افرادی که در این دوره ی آموزشی شرکت کردند می توانند با حمایت IPC سال آینده می توانند به سطح بین المللی برسند و حتی می توانیم کلاسهایی را به میزبانی ایران برگزار کنیم که از سایر کشورها برای آموزش کلاس بندی در آن حضور یابند.

 

رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک در پایان اضافه کرد: هفته آینده نیز دوره ی داوری برای داوران ایران برگزار می شود و در تلاش هستیم تا با ایجاد انگیزه نسبت به آموزش نیروی انسانی داخلی در ایران اقدامات لازم را انجام دهیم و موجبات هر چه بیشتر توسعه این رشته را فراهم کنیم.

 

دیمتری لازاروسکی، مسئول ورزش های زمستانی کمیته ی بین المللی پارالمپیک در اولین دوره مسابقات بین المللی اسکی معلولین به میزبانی ایران حضور یافته است.


منبع : برنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است