تحولات اجتماعی سی سال گذشته به اندازه سیصد سال کار اقتصادی بوده است

30 مهر 1393


رئیس کنفرانس ملی کارافرینی اجتماعی در حوزه معلولیت با اعلام اینکه امکانات فعلی کشور پاسخگوی نیاز معلولان نیست گفت: امیدواریم کنفرانس امروز شروع راهی برای توسعه کارآفرینی اجتماعی در کشور باشد.


 


دکتر زهرا اراستی در مراسم افتتاحیه این کنفرانس با توضیح مفهوم کارآفرینی گفت:پیشرفت کارآفرینی اجتماعی در سی سال گذشته بسیار قابل توجه بوده بطوری که پیشرفت های سه دهه فعالیت اجتماعی با تحولات سه قرن کار اقتصادی قابل مقایسه است.


 


وی افزود: در گذشته سازمان های مذهبی و حامیان ثروتمند آنان فعالیت های اجتماعی امروزی را انجام می دادند پس از آن دولت ها عهده‌دار این مسئولیت شدند اما ناکامی دولت ها منجر به ورود سازمان های مردمی به خدمات اجتماعی شد.


 


آراستی با تاکید بر تفاوت های کارآفرینی اقتصادی و کارآفرینی اجتماعی ادامه داد: هدف اصلی در کارآفرینی اقتصادی سودآوری است حتی اگر منجر به تغییر اجتماعی هم شده باشد .اما کارافرینی اجتماعی حتی در صورت سودآوری اقتصادی هم هدفی جز خلق ارزش های اجتماعی و رمایه های اجتماعی ندارد.


 


وی تصریح کرد: یکی از عمده ترین چالش های پیش روی کارآفرینی اجتماعی کمبود منابع مالی است که با گسترده شدن رقابت ها بین سازمان های اجتماعی عمیق تر نیز خواهد شد همچنین عدم وجود شاخص های مشخص برای اندازه گیری اثر گذاری این سازمان ها از دیگر چالش های مهم کارآفرینان اجتماعی است

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است