رقابت ۱۱۰۰ دوومیدانی‌کار در پارالمپیک ریو

12 اسفند 1394

علی‌اصغر هادی‌زاده، با بیان این مطلب گفت: در اسفند ماه دو اعزام برای رشته دو ومیدانی داریم که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. اولین اعزام مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه است که 14 اسفند ماه صورت می‌گیرد و دومین اعزام نیز مسابقات بین‌المللی فزاع که 25 اسفند ماه در کشور امارات برگزار خواهد شد.


 


وی افزود: در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه به عنوان اینکه مسابقات رسمی قاره ای است، موظف به شرکت هستیم و به دلیل همزمانی برگزاری این رویداد با روزهای پایانی مهلت کسب سهمیه پارالمپیک ریو، اهمیت خاصی دارد. ایران با تیم ملی اصلی خود در این مسابقات شرکت نمی‌کند و 30 ورزشکار شرکت کننده در این مسابقات علاوه بر انگیزه دستیابی به مدال، نیم نگاهی هم به سهمیه‌های پارالمپیک دارند.


 


رئیس انجمن دو ومیدانی خاطر نشان کرد: ورزشکارانی که رنکنیگ جهانی آنها تا 12 فروردین ماه در زمره 5 نفر برتر دنیا باشد می‌توانند سهمیه بازی‌های پارالمپیک را دریافت کنند و از این رو مسابقات پیش رو بسیار مهم هستند. در پارالمپیک ریو در مجموع 1100 ورزشکار در 177 ماده با هم رقابت می‌کنند که این تعداد، 660 نفر مرد و 440 نفر زن هستند. 332 نفر از نفرات ذکر شده، از رقابت‌های جهانی قطر کسب سهمیه کرده‌اند، 598 نفر تا فروردین ماه سهمیه می‌گیرند و 170 نفر باقیمانده که موفق به کسب AQS یا بالاترین حد نصاب مورد نظر، شده باشند، طبق فرمولی خاص شانس کسب سهمیه خواهند داشت.


 


وی گفت: دومین رویدادی که اسفند ماه در آن شرکت می‌کنیم، مسابقات فزاع امارات است که 54 نفر از ورزشکاران ما که عمدتا از نیروهای جوان و جدید هم هستند، طی این مسابقات کلاس‌بندی می‌شوند و تجربه خوبی هم از این رقابت‌ها بدست خواهند آورد. مسابقات فزاع فرصت خوبی است که نیروهای جدید را برای بازی‌های پاراآسیایی اندونزی محک زده و آماده کنیم. در مسابقات آسیا و اقیانوسیه کلاس‌بندی انجام نمی‌شود، اما در مسابقات فزاع این امکان پیش‌بینی شده است و می‌توانیم پس از کلاس‌بندی و ارزیابی ورزشکاران، برنامه‌ریزی مدونی برای بازی‌های پاراآسیایی داشته باشیم.


 


هادی زاده افزود: سهمیه‌های کسب شده متعلق به کشور است و تمام افرادی که در جریان مسابقات موفق به کسب سهمیه شده‌اند و نیز افرادی که رکورد آنها تا نفر هشتم پارالمپیک باشد باید در مسابقات باشگاهی که خرداد ماه 95 برگزار می‌شود شرکت کنند و چنانچه رکورد آنها به حد نصاب رنکینگ چهارم دنیا برسد، به عنوان عضو تیم ملی برای بازی‌های پارالمپیک ریو انتخاب خواهند شد. مسابقات فزاع از نظر حضور نمایندگان کشورهای مختلف، اهمیت ویژه‌ای دارد و ورزشکاران جوان ما فرصت دارند تا کسب تجربه خوبی داشته باشند. مسابقات آسیا نیز به خاطر قاره‌ای بودن حائز اهمیت است و امیدوارم از هر دو رویداد با کسب نتایج مطلوب بازگردیم.


 


رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه از 14 تا 23 اسفند ماه در امارات و رقابت‌های بین‌المللی فزاع از 25 اسفند تا 2 فروردین در کشور امارات برپا خواهند بود.


 


منبع : فارس

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است