توانایی خارق‌العاده جوان بدون دست

12 اسفند 1394

از دست دادن دو دست برای یک عشق بازی کریکت گرچه کار را سخت می کند اما مانع به حساب نمی آید؛ این را می توان درمورد عجیب جوان کشمیری دید.


 


"امیر حسین لونی" جوان ۲۶ ساله کشمیری که در کودکی هر دو دستش را در یک حادثه از دست داد با اراده و تلاش موفق شد بدون دست هم کریکت بازی کند و رویای کودکی خود را محقق سازد.


 


امیرحسین زمانی که هشت ساله بود و در کارگاه چوب بری پدرش کار می کرد در یک حادثه هر دو دستش قطع شد و زندگی برای او رنگی دیگر گرفت. پدر امیرحسین در آن زمان هزینه زیادی برای پیوند دست او انجام داد و بخشی از سرمایه خود را نیز به فروش رساند اما پزشکان نتوانستند برای فرزند او کاری کنند.


 


گرچه شوک از دست دادن دست ها برای امیر حسین و خانواده او بسیار سنگین بود اما او رفته رفته آموخت که به جای دست از پاهایش استفاده کند و اکنون آنقدر در این کار مهارت دارد که حتی می تواند با پاهایش صورتش را اصلاح کند. او خودش در این باره می گوید پس از حادثه از دست دادن دست هایش حتی فکر نمی کرده بتواند بدون دست غذا بخورد اما اکنون همه کارهای روزنامه را خودش انجام می دهد.


 


امیرحسین با بالارفت مهارتش در استفاده از پا به جای دست به فکر تحقق رویای کودکی افتاد؛ او از کودکی به بازی کریکت عشق می ورزید. وی چند سالی است که با تمرینات فراوان توانسته مهارتش در بازی را بالا ببرد و اکنون کاپیتان یک تیم کریکت محلی است.


 


این جوان معلول و با اراده با نگه داشتن چوب کریکت بین گردن و کتف در این بازی شرکت می کند و توانسته با مهارتش چشم همه را خیره کند. او می گوید وقتی شروع به بازی کریکت می کند دیگران او را مسخره می کنند و باور نمی کنند که او بتواند بدون دست بازی کند اما او با تلاش و پشتکار کار خود را انجام می دهد و اکنون همه به مهارت او احترام می گذارند. گزارش "یونس زرگر" عکاس "بارکرافت" از مورد عجیب امیرحسین را در زیر می بینید.


 


منبع : الف

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است