هزار نفر سالیانه در حوادث رانندگی کشور معلول می شوند

15 اسفند 1394

محمد بخارایی : کشته شدن بیش از 17 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی در کشور یک فاجعه بزرگ و کاهش آن نیازمند عزم ملی است.


وی با بیان اینکه 24 درصد کشته شدگان سوانح رانندگی در کشور به بانوان اختصاص دارد، گفت: همه گروه های اجتماعی و آحاد جامعه باید تلاش کنند تا با همکاری دستگاه های اجرایی، تلفات این فاجعه ملی به کمترین میزان برسد.


وی گفت: برای همین منظور از ظرفیت های دانش آموزان به عنوان پیشاهنگان ایمنی در مدارس استفاده شده است و درصددیم با همپیمانی با علما و روحانیون از خدمات اعضای بسیج نیز برای کاهش حوادث رانندگی در کشور استفاده کنیم.


رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه ها، حمل ونقل را یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشورها دانست و افزود: تلفات حوادث رانندگی در کشورمان یکی از بزرگترین چالش های این بخش است.


وی با بیان اینکه در سال 1384 بیش از 28 هزار نفر به دلیل سوانح رانندگی در کشور کشته شدند، گفت: با تلاش تمام دست اندرکاران هم اکنون تعداد کشته های حوادث رانندگی در کشور به 17 هزار نفر رسیده است.


بخارایی با یادآوری اینکه سالیانه یک میلیون و 200 هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در جهان کشته می شوند، افزود: در حالی که یک درصد جمعیت جهان به ایران اختصاص دارد، یک چهارم سوانح رانندگی در جهان در کشورمان رخ می دهد.


وی با بیان اینکه حوادث رانندگی در ایران 40 درصد بیشتر از متوسط جهانی است، گفت: همه قشرهای جامعه باید تلاش کنند با استفاده از راهکارهای اثرگذار، شعار «توسعه ایمنی امر به معروف است» را در کشور عملی سازند.


رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه ها تاکید کرد: رعایت قوانین و مقررات، ایمنی را در راه های کشور تضمین می کند زیرا با بی سرپرست شدن یک خانواده، اعضای آن فقیر می شوند.


وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم حتی یک نفر بر اثر حوادث رانندگی در کشور کشته شود، تحقق این مساله مهم را نیارمند همکاری همه آحاد جامعه و دستگاه های مسئول در این بخش دانست.


بخارایی همچنین به نقش علما و روحانیون به عنوان طلایه داران جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: تاکید روحانیون و علما برای رعایت قوانین و مقررات رانندگی در تریبون های عمومی در ارتقا سلامت و ایمنی حمل و نقل در کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


جمعیت طرفداران ایمنی راه ها با همت پیشکسوتان، استادان و دست اندرکاران حمل و نقل به عنوان یک تشکیلات مردم نهاد غیرانتفاعی، با هدف بهبود تردد ایمن در راه ها و ارتقا فرهنگ ترافیکی در سال 1388 کشور تشکیل شد و هم اکنون بیش از پنج هزار نفر در این جمعیت عضویت دارند.


 


منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است