پایان طلایی با نشان طلای الهی رقم خورد

25 اسفند 1394

پنجمین و آخرین روز از رقابت های قهرمانی دو و میدانی آسیا و اقیانوسیه که برای کاروان ایران با طلای مختاری آغاز شده بود، با نشان طلای الهی به پایان رسید.


 


علی الهی، در فینال رقابت های دو 1500 متر، کلاس T13 با ثبت رکورد 4 دقیقه و 20 ثانیه و 36 صدم ثانیه به عنوان قهرمانی دست یافت و آخرین و بیست و سومین نشان طلای کاروان را به نام خود ثبت کرد.


 


بدین ترتیب، پرونده رقابت های دو و میدانی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه برای کاروان ایران با کسب 40 نشان رنگارنگ ، 23 طلا، 10 نقره و 7 برنز، بسته شد.


 


در رقابت های روز پنجم، علیرضا مختاری در پرتاب دیسک طلایی شد، نورمحمد آرخی در پرتاب نیزه نقره گرفت، آرش خسروی در دو 200 متر طلایی شد و احمد اجاقلو نیز در رقابت های دو 400 متر نیز به نشان طلا دست یافت و امین عبدالپور نیز در همین ماده به عنوان هشتم رسید.


 


زهرا شامحمدی در رقابت های دو 200 متر به عنوان سوم رسید و از کسب مدال بازماند، مهدی اصغری در پرتاب وزنه طلایی شد، مهدی مرادی از اتمام رقابتش در فینال دو 400 متر بازماند و علی الهی نیز در فینال دو 1500 متر اول شد.


 


رقابت های دو و میدانی معلولین آسیا و اقیانوسیه با حضور 250 ورزشکار از 24 کشور از 17 تا 22 اسفند به میزبانی امارات برگزار شد و کاروان کشورمان با 29 ورزشکار خود ( 26 مرد و 3 زن) موفق شد مقتدرانه بر سکوی اول این رقابت ها بایستد.


 


پس از ایران، چین با 31 و هند با 30 مدال دوم و سوم شدند، ژاپن با 25 مدال چهارم شد و عنوان پنجم نیز به کشور میزبان، امارات، با 20 مدال رسید.


 


ملی پوشان کشورمان بعدازظهر فردا، یکشنبه، 23 اسفند ماه، به میهن باز خواهند گشت.


 


 


منبع : شمعدانی

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است