نصب اولین تابلوی بریل پایتخت در ایستگاه اتوبوس های تندرو

22 فروردین 1395

مهندس بهمن نوری شهردار منطقه ۸، گفت: این تابلو با هدف راهنمایی و کمک به افراد کم بینا و نابینا طراحی شده است و آنها با استفاده از این تابلو متوجه می شوند که کجا هستند، اتوبوس در طول مسیر در کدام ایستگاه ها توقف می کند و آقایان و خانم ها از کدام بخش می توانند وارد اتوبوس شوند.


 


وی افزود: همچنین در این ایستگاه برای رفاه بیشتر روشندلان از موازئیک های مخصوص استفاده شده است تا به راحتی در طول ایستگاه تردد کنند.


 


شهردار منطقه ۸ اظهار داشت: این کار یک طرح نوپا و جدیدی است و قبول داریم که دارای کم و کاستی های خواهد بود که به مرور زمان مشخص می شود و قطعا با اصلاح آنها طرح را تقویت و در ایستگاه های دیگر هم اجرا خواهیم کرد


 


نوری گفت: مدل این طرح را از کشورهای خارجی الگو برداری و پس از بررسی‌های زیادی که روی آن انجام دادیم با هماهنگی سازمان نابینایان اجرای آن را شروع کردیم. بنابراین اگر تنها یک روشندل هم از این کار ابراز رضایت کند برای ما کفایت می کند.


 


وی در پایان از نصب تابلوهای بریل و همچنین نصب موزائیک‌های مخصوص کم‌ بینا و نابینایان در ۸ ایستگاه بی.آر.تی منطقه در آینده ای نزدیک خبر داد و عنوان کرد: «طرح بعدی ما این است که اتوبوس‌های بی.آر.تی را مجهز به اپراتور کند تا معلولان و تمامی افراد از موقعیت ایستگاه ها مطلع شوند.


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است