راه‌اندازی مرکز روزانه برای بیماران ضایعه نخاعی

23 فروردین 1395

مدیرتیم مراقبت در منزل موسسه خیریه کهریزک از راه اندازی مرکز ارائه خدمات روزانه به بیماران ضایعه نخاعی خبرداد و گفت: مرکز ارائه خدمات روزانه به بیماران ضایعه نخاعی از نیمه دوم سال جاری در آسایشگاه خیریه کهریزک راه اندازی می شود.


 


حمیده پور فهیم افزود: تیم مراقبت در منزل موسسه خیریه کهریزک در سال 1392 با 75 نفر از افراد ضایعه نخاعی مستقر در جنوب تهران فعالیت خود را آغاز کرد.


 


وی ادامه داد: این تیم به صورت تخصصی با افراد متخصص نظیر پزشک، مددکار، روانشناس، پرستار و فیزیوتراپ با مراجعه به منزل افراد نیازمند ضایعه نخاعی تمام تلاش خود را می کند تا آنان را از نظر وضعیت اقتصادی، اجتماعی، روحی و روانی تحت حمایت قرار داده و به زندگی مستقل قبل از معلولیت برگرداند.


 


پورفهیم با تاکید بر اینکه برگزاری کلاس‌های آموزش مهارت زندگی ، حرفه آموزی و برقراری اردوهای زیارتی و سیاحتی بخشی از خدمات تیم مراقبت در منزل است، تصریح کرد: در حال حاضر 285 نفر از تیم مراقبت در منزل آسایشگاه کهریزک ( جنوب تهران و پاکدشت ورامین ) خدمات دریافت می کنند که از این میان 190 نفر مددجویان معلول، 15 نفر سالمندو 15 نفر معلول و سالمندی هستند که به صورت فصلی از خدمات بهره مند می شوند.


 


مدیر تیم مراقبت در منزل موسسه خیریه کهریزک گفت: از اواخر سال 93 توانمند سازی 65 فرد ضایعه نخاعی که به تازگی دچار این عارضه شده و از سازمان بهزیستی کشور به این مجموعه معرفی شده بودند انجام شد چراکه این امر می توانست تاثیر بسزایی در جلوگیری از آسیب های بعدی داشته باشد.


 


وی از راه اندازی مرکز خدمات روزانه برای افراد ضایعه نخاعی در نیمه دوم سال 95 خبرداد و بیان کرد: تیم مراقبت در منزل آسایشگاه خیریه کهریزک در نظر دارد در سال 1395 مرکز روزانه ای را برای افراد ضایعه نخاعی راه اندازی کند تا آنان بتوانند به صورت روزانه و دوره ای از خدمات این مجموعه استفاده کنند.


 


وی با اشاره به اینکه طرح سامانه خودروهای جانبازان و معلولین از سال 1394 راه اندازی شد گفت: این طرح کمک شایانی به تردد افراد تحت پوششی که به صورت ماهیانه از تیم مراقبت درمنزل آسایشگاه خدمات دریافت می کردند نمود تا به وسیله آن بتوانند به راحتی به آسایشگاه آمده و هزینه خود را به صفر برسانند.


 


پورفهیم با اشاره به اینکه 85 درصد افراد تحت پوشش تیم مراقبت در منزل آسایشگاه کهریزک آقا هستند که از این میان 60 درصد آنها سرپرست خانوار هستند، ادامه داد: تعداد بسیاری از این افراد فاقد بیمه بوده و از نظر اقتصادی در معرض آسیب هستند که تیم مراقبت در منزل آسایشگاه کهریزک با کمک نیکوکاران سبد کالایی در نظر گرفته که بر حسب نیاز به صورت ماهیانه و یا فصلی به آنان پرداخت می کند.


 


مدیر تیم مراقبت در منزل آسایشگاه خیریه کهریزک در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس های حرفه آموزی در آسایشگاه خیریه کهریزک توانسته تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد تحت پوشش داشته باشد.


 


منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است