تشرف بیش از 2200 سالمند و معلول به حرم مطهر رضوی

18 مرداد 1395

مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی گفت: طرح"یا معین الضعفا" که سابقه ای 26 ساله دارد در طول سال به صورت هفتگی میزبان معلولان و سالمندان مشهدی است، اما این میزبانی همه ساله در دهه کرامت به صورت ویژه انجام می شود.


 


حبیبی پور اظهار داشت: در این ایام خادمان حرم رضوی همه روزه میزبان سالمندان و معلولانی هستند که شاید به ندرت و به سختی بتوانند به حرم امن رضوی مشرف شوند.


 


وی در خصوص شیوه تشرف این گروه از زائران تصریح کرد: پس از شناسایی افرادی که به دلایل مختلفی همچون ناتوانی در حرکت و کهولت سن امکان تشرف به حرم مطهر رضوی را ندارند، و پس از هماهنگی روز و ساعت حرکت، گروهی از خدام این عزیزان را برای حضور در حرم مطهر رضوی یاری می کنند.


 حبیبی پور در ادامه توضیح داد: این گروه در مراسم باشکوهی از ورودی نواب صفوی به حرم مطهر رضوی وارد شده و با کمک خدام بر روی صندلی‌های چرخدار در رواق دارالکرامه صحن انقلاب اسلامی گرد هم جمع می شوند و با ذکر توسل مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیه‌السلام) به پیشگاه معصومین(علیه‌السلام) عرض ارادت می‌کنند.


 


مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی تاکید کرد: در پایان مراسم، این گروه از زائران پس از دریافت هدایای از جمله نبات متبرک، میهمان خوان پربرکت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می شوند تا حلاوت این زیارت را برای همیشه در خاطر داشته باشند.


 


وی در ادامه گفت: این گروه از زائران، پس از حدود 4 ساعت حضور در حرم مطهر رضوی، با همراهی خادمان به محل سکونت خود منتقل می‌شوند.


 


این طرح که از سوی اداره تسهیلات زائران آستان قدس رضوی و با کمک دیگر بخش ها و ادارات آستان قدس رضوی در طول سال و در مناسبت‌های مختلف مذهبی به صورت ویژه برگزار می‌شود، همواره مورد توجه مشتاقان زیارت بارگاه منور رضوی قرار گرفته است.


 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است