اختصاص 400 میلیارد ریال به اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه

26 مرداد 1395

کیوان دواتگران در جمع رسانه های استان چهارمحال و بختیاری افزود: این میزان اعتبار برای ایجاد پنج هزار فرصت شغلی جدید در بین معلولان هزینه می شود.


وی با اشاره به اجرای برنامه توانبخشی مبنتی بر جامعه طی 2 دهه گذشته در مناطق روستایی اظهار کرد: 30 درصد از افراد ساکن در حاشیه شهرها و روستاها زیرپوشش این طرح هستند.


وی بر گسترش و اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه مناطق شهری در سال جاری با جمعیتی زیر50 هزار نفر تاکید کرد و گفت: این طرح همچنین با اولویت شناسایی معلولان در روستاهای بالای 50 خانوار و با هدف پیشگیری از تشدید معلولیت، اشتغالزایی و توانمندسازی معلولان در حال اجراست.


وی از پیشگام بودن استان چهارمحال وبختیاری در اجرای این طرح در سطح کشور قدردانی کرد و گفت: یکی از مولفه های توانمندسازی معلولان تغییر در زندگی افراد معلول است.


دواتگران اظهار کرد: در حوزه توانمندسازی معلولان و جامعه هدف بهزیستی ارتقای سلامت، افزایش آگاهی، آموزش و افزایش کمک به معیشت، شغل و مسائل اجتماعی و مشارکت اجتماعی و خودکفایی اقتصادی مورد تاکید است.


معاون امور توانبخشی و سالمندان سازمان بهزیستی به منظور شرکت در کارگاه آموزشی، توجیهی کمیسیون پزشکی با حضور معاونان و کارشناسان توانبخشی منطقه 5 بهزیستی شامل استان های بوشهر، فارس، چهارمحال وبختیاری، ایلام و هرمزگان به شهرکرد سفر کرده است.


 


منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است