ایجاد موسسات جذب خیرین در همه استان های کشور

31 مرداد 1395

بی نظیر جلالی در همایش خیرین که در محل دانشکده علمی کاربردی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بحث مشارکت های مردمی با توجه به وجود تغییرات گسترده و تاثیر شبکه های اجتماعی در سراسر جهان به صورت گسترده پیگیری می شود و ما نیاز داریم که رویکرد مشارکت های مردمی را از شیوه سنتی به مدرن تغییر دهیم.


 


وی افزود: کشور ایران از لحاظ مذهبی و بافت فرهنگی خیرین بسیاری دارد که با الگو گیری از رفتار ائمه اطهار (ع) در کارهای خیر مشارکت دارند.


 


جلالی در ادامه گفت: جامعه هدف بهزیستی شامل معلولین، آسیب دیدگان اجتماعی، معتادان بهبود یافته و زنان سرپرست خانوار است که در این راستا سازمان بهزیستی وظیفه حمایتی از آنها را دارد. چرا که اگر مثلا زن سرپرست خانوار حمایت نشود تبعاتی در جامعه به وجود می آید.


 


مدیر کل مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی تصریح کرد: این سازمان خوشبختانه توانسته است اعتماد عمومی را در راستای جذب مشارکت های مردمی جلب کند و اگر خیرین نباشند امکانات و بودجه کشور کفاف حمایت از جامعه هدف بهزیستی را نخواهد داد.


 


جلالی اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که مشارکت های مردمی را به سمت کارهای معنوی سوق دهیم که نمونه آن هم اجرای طرح شکرانه سلامت بود که بر اساس این طرح سه رقم آخر فیش حقوقی کارمندان برخی از ادارات به حساب بهزیستی واریز می شود.


 


وی خاطر نشان کرد: در تمامی دنیا بیشتر کارهای خیر دولتی نیست و توسط مردم انجام می شود و در ایران هم این روند ادامه دارد. در کنار این عوامل، بهزیستی نیز در راستای جذب مشارکت های مردمی تلاش بسیاری دارد.


 


جلالی گفت: برخی استان های کشور به دلیل عدم توسعه اقتصادی از حمایت سرمایه گذاران و خیرین محرومند و باید خود مردم در این استان ها با ایجاد تشکل های بنیادی جذب خیرین، حمایت افراد خیر را به سمت خود جلب کنند.


 


وی یادآور شد: در تهران موسسه ای به نام «زنجیره امید» تشکیل شده که تمام بازیگران سرشناس ایرانی عضو آن هستند و حتی از کشورهای دیگر نیز عضو دارد که در راستای کمک به بچه های دارای سوختگی و مشکل قلبی کمک می کند.


 


مدیر کل مشارکت های مردمی بهزیستی با بیان اینکه تشکیل این موسسه از اقدامات خوبی بوده که صورت گرفته، ادامه داد: از دیگر اقدامات خوب تهیه برنامه تلویزیونی با هدف جذب مشارکت های مردمی است که توانسته نقش خوبی داشته باشد.


 


جلالی در پایان گفت: سعی ما این است که در همه استان های کشور موسسات جذب خیرین ایجاد کنیم که یک راهکار خوب برای کمک به بهزیستی است.


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است