زهرا نعمتی اسطوره ورزش کرمان است/لزوم بومی سازی ورزش استان

31 مرداد 1395

علیرضا رزم حسینی در دیدار با ورزشکاران پارالمپیک ۲۰۱۶ استان کرمان با تبریک هفته دولت اظهار کرد: مسئولان و حاکمیت وظیفه دارند در حوزه سلامت و تندرستی به درستی کار کنند.


 


وی ادامه داد: اختصاص امکانات و اعتبارات بیشتر در حوزه ورزش می تواند در کاهش هزینه های درمان و آسیب های اجتماعی موثر باشد.


 


استاندار کرمان با اشاره به اینکه این مراسم به نمایندگی از طرف تمام مردم استان کرمان برگزار شده است، افزود: معلولان ورزشکار پارالمپیک ثابت کردند که جسم به ظاهر معلولشان، محدودیتی نداشته و می توانند در حوزه ورزش قله های پیشرفت را طی کنند.


 


رزم حسینی حضور زهرا نعمتی را در دو بخش المپیک و پارالمپیک در دنیا بی نظیر دانست و گفت: زهرا نعمتی یک اسطوره برای کرمانی هاست و حضور این بانوی ورزشکار در دو بخش المپیک و پارالمپیک نشان از خودباوری و خودسازی وی است.


 


وی با اشاره به اینکه با تدوین سند ورزش به دنبال قهرمان پروری هستیم، افزود: باید از تمامی ظرفیت های موجود استفاده کنیم.


 


رزم حسینی سند ورزش را تضمین کننده حضور ورزشکاران کرمانی در میادین جهانی دانست و گفت: نام کرمان با تدوین این سند پرآوازه خواهد شد.


 


وی با اشاره به اینکه مردم کرمان نمی پسندند که بازیکن اجاره ای به خدمت بگیریم، افزود: ورزش استان کرمان باید بومی شود و تنها از ورزشکاران بومی استفاده کرد.


 


نماینده عالی دولت در استان کرمان تاکید کرد: هزینه ها حوزه ورزش باید برنامه ریزی شده، متمرکز و هدفمند بوده تا به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.


 


جوایز استانداری کرمان به مدال آوران پارالمپیک


 


استاندار کرمان اظهار کرد: با مشورت با زهرا نعمتی مشاور ورزشی؛ برای کسانی که مدال طلای مسابقات پارالمپیک ریو را اخذ می کنند، علاوه بر جوایز اهدایی از سوی کمیته ملی پارالمپیک، جوایزی از سوی استانداری کرمان در نظر گرفته شده است.


 


رزم حسینی عنوان کرد: بر این اساس به افرادی که مدال طلای المیپک را به دست بیاورند ۵۰ عدد سکه، ایجاد اشتغال و در صورت نداشتن مسکن، یک واحد مسکن به آنها اهدا خواهد شد.


 


وی افزود: همچنین به ورزشکارانی که موفق به دریافت مدال نقره شوند ۴۰ عدد سکه، ایجاد اشتغال و مسکن و برای مدال آوران برنز نیز ۳۰ عدد سکه، ایجاد اشتغال و مسکن اهدا خواهد شد.


 


رزم حسینی با اشاره به اینکه استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی پیشتاز است، گفت: ورزش بانوان بسیار حائز اهمیت است چرا که سلامت بانوان به معنای سلامت فرزندان و در نتیجه جامعه سالم است.


 


وی خواستار ورود ورزشکاران به حوزه آموزش ورزش به جوانان شد و گفت: امروز جامعه به الگویی که هویت ایرانی اسلامی را بازآفرینی کند نیاز دارد.


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است