ایران می‌تواند در توکیو هم بدرخشد/ استقبال مردم همه را شگفت‌زده کرد

23 شهریور 1395

رئیس کمیته بین‌المللی پارالمیک اظهار امیدواری کرد که ایران با ادامه سرمایه‌گذاری‌ها و تداوم روند کنونی در توکیو 2020 نیز موفق باشد.


 


سر فیلیپ کریون در حاشیه نشست مطبوعاتی خود دیداری با رسانه‌های ایرانی حاضر در محل مسابقات داشت. او در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های ایران در حوزه ورزش معلولین به پرسش‌های مطرح شده پاسخ گفت.


 


او با اشاره به میزبانی برزیل در این دوره پارالمپیک که اکنون در ریو در حال برگزاری است، اظهار داشت: قبل از شروع مسابقات شاهد برخی تردیدها و نگرانی‌ها درباره نحوه برگزاری و سازماندهی رقابت‌ها بودیم اما مانند یک تیم در کنار یکدیگر کار کردیم تا به امروز رسیده‌ایم.


 


کریون ادامه داد: اکنون که با هم صحبت می‌کنیم، یک پارالمپیک خوب را شاهدیم که در هفته گذشته بلیت‌فروشی ویژه‌ای را نیز تجربه کرده‌ایم که نشان می‌دهد کارها به خوبی انجام شده است. امروز بیش از یک میلیون بلیت فروخته شده و این اتفاقی ویژه‌ای است. هیچکس در کمیته برگزاری پارالمپیک ریو فکر نمی‌کرد که بتوانیم چنین بلیت‌فروشی و استقبالی را تجربه کنیم. ما در روز نخست بعد از اختتامیه المپیک شاهد یک هجوم مردمی برای خرید بلیت بودیم که تا به امروز ادامه داشته است.


 


رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک افزود: در روز اول رقمی معادل 50 هزار بلیت فروخته شد و هر روز نیز افزایش یافت که رقمی بیش از یک میلیون بلیت را تا این لحظه به ثبت رسانده است. این اتفاق همه را شگفت‌زده کرد.


 


فیلیپ کریون به برگزاری دوره بعد پارالمپیک در ژاپن اشاره کرد و گفت: باید بگویم که متاسفانه در دوره بعد به عنوان رئیس حضور ندارم. البته همسرم عنوان می‌کند که خوشبختانه؛ چرا که 16 سال است به عنوان رئیس کار می‌کنم. این فرصتی برای خانواده‌ام است.


 


وی متذکر شد: توکیو 2020 مسابقات جذابی خواهد بود. ژاپنی‌ها همکاری گسترده‌ای با IPC دارند و همه چیز خوب است. آنها زمان خوبی برای ساماندهی و آماده‌سازی خود دارند.


 کریون در پایان اظهار داشت: ایران نیز با ادامه این روند فعالیت و آماده‌سازی و گسترش سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند به نتایج خوب خود در توکیو هم ادامه دهد.

فیلیپ کریون نزدیک به 16 سال است که ریاست کمیته بین‌المللی پارالمپیک را بر عهده دارد. سال آینده انتخابات این پست برگزار می‌شود تا فرد جدید بر مسند ریاست تکیه بزند. وی عملکرد درخشانی در این سال‌ها رقم زده است.


 


منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است