عجیب‌ترین خبرنگاری که تاکنون دیده‌اید/ ثبت وقایع با روشی بی‌نظیر

23 شهریور 1395

در حالی که این روزها همه به دنبال سبقت گرفتن در انتشار اخبار حوزه های مختلف المپیک و پارالمپیک برزیل هستند، یک خبرنگار خود تبدیل به سوژه ای جدید برای رسانه های جهان شده است.


 


دیوید هاک خبرنگار کارآموز ۱۹ ساله آلمانی این روزها در مرکز رسانه ای و مطبوعاتی المپیک همراه با صدها خبرنگار دیگر به دنبال رصد اخبار و انتشار مصاحبه و رویدادهای بازیهای پارالمپیک برزیل است.


 


سایت بازیهای برزیل در گزارشی با بیان اینکه در مرکز مطبوعات اصلی برزیل صدها نفر در حال انتشار و چاپ عکس و خبر و مصاحبه و تصویر و فیلم و صوت از رقابتهای المپیک به سراسر جهان هستند اما یک خبرنگار جوان همه توجهات را به خود جلب کرده است.


 


دانش آموز ۱۹ ساله آلمانی که با نقص مادرزادی و بدون دست متولد شده است. دیوید هاک تنها با انگشتان پای خود در رقابت تنگاتنگ با دیگر خبرنگاران رسانه ای خبرهای خود را به دنیا مخابره می کند.


 


هاک با انگشتان پای خود با به کمک یک کیبورد بلوتوث دار با سرعتی به اندازه انگشتان دست خبر می زند. وی همراه با یک تیم کارآموزی شامل ۱۰ نفر از آلمان، ۱۰ نفر از برزیل و دو انگلیسی در دهکده رسانه ای ریو حاضر است.


 


وی برای برخی رسانه های از جمله روزنامه برزیلی ویژه بازیها خبر می زند.


 


دیوید هاک از لذت تماشای مسابقات به سایت بازیها می گوید : «وقتی دانیل دیاز برزیلی اولین مدال طلای خود را در این رقابتها بدست آورد برای من بسیار هیجان انگیز بود. من این فرصت را داشتم که بتوانم با وی گفتگو و نتیجه آن را منتشر کنم.»


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است