پاکستانی ها به دنبال جذب مربی ایرانی بسکتبال با ویلچر ایران

24 شهریور 1395

یک مقام مطلع در تیم بسکتبال با ویلچر ایران گفت: نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک پاکستان در چند روز گذشته گفت و گوهایی را با عباس آقاکوچکی سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر ایران در ریو برگزار کرده اند.


تیم بسکتبال با ویلچر ایران در پایان بازی های مرحله گروهی بسکتبال با ویلچر بازی های پارالمپیک ریو، دو پیروزی مقابل آلمان و الجزایر و سه باخت مقابل تیم های آمریکا، انگلیس و برزیل بدست آورد.


تیم بسکتبال با ویلچر ایران پنجشنبه هفته جاری برای کسب رده عنوان نهم یا دهم مقابل ژاپن قرار می گیرد.


این مقام مطلع در تیم بسکتبال با ویلچر ایران که حاضر به ذکر نامش در خبر نبود، افزود: عباس آقاکوچکی هنوز پاسخ پاکستانی ها را نداده است.


تیم بسکتبال با ویلچر کشورمان از سال 2008 میلادی با یک محرومیت پنج ساله روبرو بود و به همین دلیل نتوانست در بازی های پارالمپیک 2012 لندن حضور یابد.


محرومیت بسکتبالیست معلول ایران پس از آن رخ داد که این تیم در بازی های پارالمپیک 2008 پکن به دلایلی مقابل آمریکا حاضر نشد و همین موضوع تیم بسکتبال با ویلچر ایران را برای مدت پنج سال از حضور در میادین بین المللی محروم کرد.


تیم بسکتبال با ویلچر ایران برای کسب سهمیه اعزام به بازی های پارالمپیک 2016ریودوژانیرو برزیل در رقابت های 2015 قهرمانی آسیا و انتخابی پارالمپیک به میدان رفت و بعد از استرالیا به عنوان نایب قهرمان قاره کهن، سهمیه المپیک گرفت.


در ششمین روز بازی های پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل ورزشکاران بیش از 160کشور جهان در 15رشته ورزشی تیراندازی باکمان، دوومیدانی، بوچیا (ورزش کم توانان ذهنی)،سوارکاری،فوتبال پنج نفره، گلبال، وزنه برداری، بادبانی، تیراندازی، والیبال نشسته، شنا، تنیس روی میز،بسکتبال با ویلچر، شمشیربازی با ویلچر و تنیس روی صندلی چرخ دار به مصاف می روند.


نمایندگان ورزشی ایران امروز همچنین در سه رشته انفرادی دوومیدانی، تیرو کمان و تیراندازی و رشته تیمی فوتبال پنج مردان با حریفان خود به رقابت می پردازند.


پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو به طور رسمی از 18شهریورماه برابر با هشتم سپتامبر و با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از بیش از 160 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.


ایران نیز با 111ورزشکار (88ورزشکار مرد و 23ورزشکار زن ) در 12رشته ورزشی با شعار «توکل، اراده و افتخار» برای هشتمین بار در این رقابتها حضور دارد.


این بازی ها 28شهریور ماه به کار خود پایان می دهد.


 


منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است