واکنش وزیر ورزش به فضاسازی‌ سعودی‌ها علیه ایران در پارالمپیک 2016

27 شهریور 1395

وزیر ورزش و جوانان در واکنش به فضاسازی سعودی‌ها علیه ایران در پارالمپیک 2016 گفت که به زودی موضع گیری رسمی در این رابطه اعلام خواهد شد.


 


محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران و در مراسم رونمایی از تابلوی ناشنوایان در رابطه با انتقاد عربستان و فضاسازی درباره طرح البسه ایران در پارالمپیک 2016 تصریح کرد: در این زمینه وزارت ورزش و جوانان به زودی موضع رسمی خود را اعلام خواهد کرد.


 


گودرزی با اشاره به عملکرد بسیار خوب کاروان پارالمپیک ایران در بازی‌های ریو، خاطرنشان کرد: عملکرد ورزشکاران پارالمپیک در ریو تا به امروز راضی کننده و قابل توجه بوده است و متناسب با تعداد ورزشکاران اعزامی و سهمیه هایی که کسب کرده‌اند توانسته‌اند مدال های خوش رنگی را به ارمغان بیاورند و رکوردهای خوبی را جا به جا کنند. بنابراین من از عملکرد آنها تا به این لحظه رضایت کامل دارم و آرزوی موفقیت در ادامه راه برای پارالمپیکی‌ها را دارم.


 


وی هم‌چنین درباره تغییر برند البسه تیم ملی فوتبال از جیووا به آدیداس افزود: در این زمینه فدراسیون فوتبال خود تصمیم گیرنده است نه وزارت ورزش و جوانان. البته به اعتقاد من تصمیم عاقلانه‌ای است که از سوی فدراسیون فوتبال گرفته شده است، زیرا این برند هزینه سنگینی را به فدراسیون فوتبال تحمیل می‌کرد. آدیداس برند خوبی است و من نیز موافق استفاده از این برند در طرح پیراهن تیم‌ ‌ملی فوتبال هستم.


 


گودرزی همچنین در رابطه با حضورش در فدراسیون ناشنوایان، خاطر نشان کرد: ورزشگاه ناشنوایان به جهت تلاش‌های 30 ساله مرحوم حاج مصطفی داوودی دومین رییس سازمان ورزش کشور و پدر شهید تاسیس شد و حقی بر گردن جامعه ورزش ناشنوایان بود که یک ورزشگاه به نام وی نامگذاری شود. بنابراین سال گذشته پیشنهاد این مساله در شورای معاونان وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت و به توافق رسید که فدراسیون ناشنوایان به نام این بزرگوار نامگذاری شود. بنابراین امروز با حضور در محل این فدراسیون ضمن رونمایی از تابلوی ناشنوایان سعی کردم یاد و خاطره این بزرگوار را نیز گرامی بدارم.


 


وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص پیشنهاد افشین داوری، رییس فدراسیون ناشنوایان مبنی بر قرار گرفتن این فدراسیون در مجموعه پارالمپیک و یکسان سازی جوایز ورزشکاران ناشنوایان، اظهار کرد: این مساله نیاز به مقررات بین‌المللی دارد و باید مقررات بین‌المللی خود را طی کند.


 


منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است