علی‌پور نایب قهرمان سنگنوردی جهان شد

28 شهریور 1395

رضا علی‌پور مدال نقره رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی جهان در فرانسه را کسب کرد.


 


بمسابقات قهرمانی جهان به میزبانی پاریس از 24 تا 28 شهریور ماه در حال برگزاری است.


 


در این مسابقات ۵۳۳ ورزشکار از ۵۳ کشور جهان حضور دارند. این رقابت‌ها در سه رشته لید، بولدر و سرعت برگزار می‌شود. همچنین در کنار این رقابت‌ها معلولان بعد از کلاس‌بندی در مواد خود با هم به رقابت پرداختند.


 


تیم ملی سنگنوردی ایران با هفت ملی‌پوش در این رقابت‌ها حضور دارد.


 


علی برات‌زاده در ماده بولدر، رضا علی‌پور در سرعت، الناز رکابی در لید و بولدر و فرناز اسماعیل‌زاده در سرعت نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند.


 


همچنین بهنام خلجی، مهدی پهناور و حسن میرزا حسینی نمایندگان معلول ایرانی در این رقابت‌ها هستند.


 


در نهایت تنها رضا علی‌پور موفق شد مدال نقره این رقابت‌ها را کسب کند.


 


علی‌پور در مرحله مقدماتی مسیر A را در مرحله زمان‌گیری با رکورد ٦.١٥ و مسیر B را در مرحله زمان‌گیری با رکورد ۵.۹۶ به پایان رساند و به مرحله بعد صعود کرد. او با این زمان برترین رکورد مرحله مقدماتی را به ثبت رساند و در مرحله بعد نیز با پیروزی بر رقبای اوکراینی و ایتالیایی به فینال مسابقات رسید.


 


مارچین دزینسکی از لهستان رقیب علی‌پور در فینال بود و در نهایت مارچین دزینسکی با زمان ۵.۸۳ مدال طلا، رضا علی‌پور ۷.۳۷ مدال نقره و الکساندر سیکوف برنز این رقابت‌ها را کسب کرد.


 


همچنین در این رقابت‌ها که در دو ماده بولدرینگ مردان و لید بانوان برگزار شد، علی برات‌زاده در گروه دوم مردان با عنوان دوازدهمی از صعود به مرحله بعد بازماند.


 


در بخش لید بانوان الناز رکابی در دومرحله از مسابقات با امتیاز +27 و +32 و کسب رتبه 23 در گروه خود به کار خود پایان داد.


 


همچنین فرناز اسماعیل‌زاده مسیر A را در زمان ٩.٩١ صعود کرد و در مسیر B به دلیل سرخوردن کسب رکورد نکرد و در نهایت با ثبت رکورد ٩.٩١ در جایگاه ٢٢ رده‌بندی شد و از صعود به مرحله بعد باز ماند.


 


در مرحله نخست و مقدماتی مسابقات سنگنوردی قهرمانی جهان که در رده معلولین و با حضور سه نماینده ایران برگزار شد، در کلاس AL2 حسن میرزا حسینی در گروه 15 نفره خود در رتبه هشتم مقدماتی نخست قرار گرفت و در کلاس RP3 بهنام خلجی پنجم و مهدی پهناور هفتم مقدماتی در روز نخست شدند.


 


این رقابت‌ها در نهایت با کسب عناوین پنجم مهدی پهناور و هشتمی بهنام خلجی در کلاس RP3 و عنوان هفتمی حسن میرزاحسینی در کلاس AL2 به پایان رسید و ورزشکاران کشورمان از صعود به فینال این رقابت‌ها بازماندند.


 


علی‌پور دو سال قبل در خیخون اسپانیا به عنوان سوم و مدال برنز دست یافت.


 


همچنین بهنام خلجی نماینده معلول کشورمان دو سال قبل در خیخون به مدال برنز دست یافته بود


 


منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است