استقبال از سیامند رحمان قویترین مرد پارالمپیک ریو در ارومیه

28 شهریور 1395

در این مراسم مسئولان، نمایندگان مجلس، اعضای خانواده و بستگان سیامند رحمان و جمعی از مردم ارومیه و اشنویه پیش از حضور این ورزشکار در فرودگاه ارومیه حضور یافته و با دسته ها و حلقه های گل آماده استقبال از قهرمانان پارالمپیکی بودند.


قهرمان فوق سنگین وزنه برداری و قویترین مرد مسابقات پارالمپیک جهان و پارآسیایی در بدو ورود به فرودگاه ارومیه در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد:


قهرمان فوق سنگین وزنه برداری مسابقات پارالمپیک ریو گفت: از اینکه با کسب مدال پارالمپیک 2016 ریو و ثبت رکورد 310 کیلوگرم دل میلیون ها ایرانی را شاد کردم، بسیار خوشحالم.


سیامند رحمان اظهار کرد: این مدال را تقدیم ملت ایران می کنم که همواره با تشویق ها و دعای خیر خود موجب دلگرمی ورزشکاران در میادین مهم ورزشی شده اند.


وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که بار دیگر توانستم پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورم و سرود ملی کشورم را در برزیل طنین انداز کنم.


رحمان هم اکنون در هتل آریای ارومیه به سر می برد و بعد از ظهر به همراه استاندار آذربایجان غربی و مدیرکل ورزش و جوانان استان عازم زادگاهش شهر اشنویه می شود.


رقابت‎های وزنه‎ برداری دسته به اضافه 107 کیلوگرم بازی‎ های پارالمپیک 2016 ریو روز چهارشنبه هفته گذشته 24 شهریور ماه در حالی آغاز شد که 8 وزنه ‎بردار در این دسته حضور داشتند.


سیامند رحمان وزنه بردار اشنویه ای از خطه آذربایجان غربی در نخستین حرکت خود درخواست وزنه 270 کیلوگرمی را داد و با قدرت هر چه تمام موفق به مهار این وزنه شد و در همان حرکت نخست مدال پارالمپیک را به نام خود ثبت کرد.


این در حالی بود که ورزرشکار اردنی با درخواست وزنه 230 کیلوگرمی در حرکت نخست نزدیکترین رقیب برای رحمان محسوب می شد.


رحمان در حرکت دوم وزنه 300 کیلویی را مهار کرد و رکورد 296 کیلوگرم جهان را که به خودش تعلق داشت، جا به جا کرد.


این وزنه بردار قهرمان در حرکت سوم رکورد 305 کیلوگرم را بالای سر برد ولی به این رکورد هم قانع نشد و در حرکت چهارم خود با بالا بردن وزنه 310 کیلوگرم برای چهارمین بار در یک مسابقه رکورد جهان و پارالمپیک را شکست و قاطعانه ششمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرد.


بلیت مسابقه سیامند رحمان از ماهها قبل پیش فروش شده بود و تماشاگران مستقر در سالن وزنه برداری المپیک ریودوژانیرو به هنگام بلند کردن وزنه توسط این قهرمان، وی را مورد تشویق های ممتد خود قرار می دادند.


سیامند رحمان 75 کیلوگرم بالاتر از نفر دوم این رقابتها وزنه زد و با اقتدار در جایگاه نخست ایستاد، عامر مسعد از مصر با ثبت رکورد 235 کیلوگرم به مدال نقره رسید و جمیل الشبلی وزنه بردار مراکشی با رکورد 234 کیلوگرم سوم شد.


سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.


رحمان روز 30 بهمن ماه سال 94 در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات نیز به ترتیب با مهار وزنه های 275، 286 و 296 کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم را از آن خود کند.


قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون 13 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.


رحمان در پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.


 


منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است