طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان تصویب شد

14 مهر 1395

رسول خضری در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام این خبر افزود: البته این قانون در مجلس نهم تصویب شده بود، اما به دلیل یکسری ابهامات دستگاه های مسئول و نظارتی مورد بررسی قرار گرفت.


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس در رابطه با طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان گفت: در این استفساریه آمده است، آیا منظور از مستثنی شدن مقامات مصرح از تصریح در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری، بکارگیری افرادی است که در زمان بازنشستگی به یکی از سمت های مذکور انتخاب یا انتصاب می شوند؟ بله، بازنشستگانی که به واسطه انتخاب یا انتصاب در یکی از سمت های مذکور در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری بکارگیری می شوند، از شمول این قانون مستثنی هستند.


این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در موضوع دوم استفساریه این طرح نیز سوال شده است آیا مستثنی شدن نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات از شمول قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان صرفا ناظر به تجویز بکارگیری افراد بازنشسته در دستگاه های مذکور می باشد؟ در پاسخ به این استفساریه قید شده است بله، حکم مقرر در فراز انتهایی تبصره این قانون صرفا ناظر به تجویز بکارگیری افراد بازنشسته نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه های خود است.


وی با بیان اینکه بررسی طرح انتخاب روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط جامعه هدف، از دیگر موضوعات مطروحه در نشست امروز کمیسیون بود، یادآور شد: این طرح بعد از بررسی در طرح کمیسیون با موافقت اکثریت اعضا تصویب شد تا بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح استان ها و شهرستان ها به شیوه هیات امنایی اداره شود زیرا در واقع این موسسات جزو نهادهای غیرعمومی و دولتی محسوب می شوند.


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در نشست امروز کمیسیون، مسئولانی از انجمن شنوایی شناسی ایران حضور داشتند که در خصوص مشکلات کم شنوایی و ناشنوایی در کشور بحث و گفتگو شد.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حال حاضر قیمت سمعک بین یک تا یک و نیم میلیون است که بیمه ها حدود 85 تا 90 درصد آن را پرداخت می کنند، اما از آنجایی که افراد کم شنوا و ناشنوا جز اقشار ضعیف جامعه هستند از پس تامین هزینه سمعک برنمی آیند.


به گزارش خانه ملت، خضری افزود: طی رایزنی با رئیس سازمان تامین اجتماعی مقرر شد این دستگاه (بیمه) حداکثر هزینه خرید سمعک را پرداخت کند زیرا پیش از این، تا سقف 200 هزار تومان از هزینه سعمک افراد ناشنوا وکم شنوا را تقبل می کرد.


 


منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است