رئیس سازمان بهزیستی: برای 450 هزار معلول اشتغالزایی شد

17 مهر 1395

انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه بررسی مشکلات معلولان شهرستان بستان آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تصویب لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلول در دولت خبر داد و افزود: در صورت تصویب این لایحه در مجلس، به موجب تعهد آور بودن بار مالی آن برای دولت شاهد افزایش میزان دریافتی حقوق افراد معلول خواهیم بود.


وی گفت: به موجب این لایحه سازمان مدیریت و برنامه ریزی موظف شده است که منابع مالی برای این امر را تامین کند.


محسنی بندپی افزود: بر اساس پیشنهاد دولت در قانون برنامه ششم، خانواده هایی که دارای یک نفر معلول هستند و اکنون 530 هزار ریال دریافتی دارند، در صورت تصویب مجلس میزان دریافتی شان در سال 96 به یک میلیون و 800 هزار ریال می رسد.


وی با اشاره به خدمات ارزشمند اورژانس و اینکه در 197 شهرستان کشور اورژانس اجتماعی بهزیستی وجود دارد، خاطرنشان کرد: به برکت اورژانس بهزیستی از خودکشی 4 هزار و 320 نفر در کشور جلوگیری شده است.


رئیس بهزیستی کشور، کارکرد اورژانس اجتماعی را بسیار مناسب و در جلوگیری از بروز پدیده های ناگوار اجتماعی موثر دانست و خاطرنشان کرد: مشکل ساختمان اورژانس شهرستان بستان آباد با اعتبارات شهرستانی و استانی حل می شود.


محسنی بندپی با اشاره به سهم 3 درصدی استخدام معلولان اظهار کرد: حساسیتی که دولت در امور استخدامی این عزیزان دارد با تاسیس سازمان امور استخدامی، شاهد عملیاتی شدن این موضوع خواهیم بود.


وی توانمند سازی معلولان و استفاده از ظرفیت های فکری و مهارت های آنها را در ایجاد اشتغال مهم عنوان کرد و افزود: دولت برای اشتغال هر معلول 150 میلیون ریال وام می دهد.


محسنی بندپی هدف از سفر خود به شهرستان بستان آباد را بررسی مشکلات معلولان و توجه به حل آنها عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم با برگزاری نمایشگاه های فصلی، دوره ای، دائمی و عرضه تولیدات معلولان زمینه ایجاد اشتغال پایدار را برای معلولان فراهم کنیم.


وی از مردم خواست از محصولات تولیدی معلولان خرید کنند تا هم زمینه پشت گرمی برای این عزیزان فراهم شود و هم برای اشتغال این عزیزان پایدار بشود.


 


منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است