کسب ۳۹ درصد مدالهای المپیک ریو توسط ورزشکاران مازنی

3 آبان 1395

علیرضا یونسی رستمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به تاثیر تعیین کننده ورزش در شادمانی و نشاط جسم و روح انسان و تاکید عقل بر این مهم، یاد آور شد: مشی دولت تدبیر و امید، ایجاد و تقویت امید، شادکامی و نشاط فاخر در فضای جامعه است و از برنامه های موثر در این راستا حمایت می کند.


 


یونسی جایگاه مازندران به عنوان استان برتر ورزشی در کشور را مایه مباهات و مرهون تلاش همه دست اندرکاران دانست و خاطر نشان کرد: ۳۹ درصد مدال های رنگارنگ المپیک ۲۰۱۶ ریو را ورزشکاران مازنی کسب کردند.


 


معاون استاندار با تاکید بر این که باید با عمل به برنامه ها و تلاش مضاعف، جایگاه ورزش مازندران را ارتقا بخشید، گفت: برخورداری از اساتید و مربیان شایسته یک سرمایه است که حفظ و استفاده از توانمندی های آنان می تواند به تحقق این مهم بینجامد.


 


وی با اشاره به اینکه ۴۶ ورزشکار مازندرانی در تیم های برتر کشور در باشگاه های مختلف در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: فوتبال، استعداد گمشده ورزش مازندران است که باید مورد توجه و برنامه ریزی جدی قرار گیرد.


 


رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان، بر آمایش سرزمینی ورزش مازندران و کشف استعدادهای ورزشی هر منطقه تاکید کرد و گفت: در مورد ورزش بانوان باید سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.


 


وی بر استمرار سرمایه سازی ورزشی، استعداد یابی و شناسایی استعدادها در برخی مناطق کمتر توجه شده تاکید کرد و افزود: ورزش های بومی، مقدمه ای برای ورزش قهرمانی است.


 


یونسی بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه فضاهای ورزشی و واگذاری این فضاها به این بخش تاکید کرد و گفت: میزبانی مسابقات بین المللی، گسترش ورزش روستایی و ورزش معلولان و جانبازان از جمله مسایلی که توجه به آن موجب تقویت ورزش مازندران می شود.


 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، با اشاره به این که از ورزش برای کاهش آسیب های اجتماعی به شکل موثری می توان بهره برد، افزود: رغبت خانواده ها به ورزش فرزندان یک فرصت مغتنم و سرمایه معنوی است که باید در این راستا از آن استفاده مطلوب نمود.


 


وی با تصریح به این نکته که روح پهلوانی و فضیلت های اخلاقی در ورزشکاران به عنوان الگویی برای جوانان باید ترویج و تقویت شود، گفت: در حوزه زیرساخت ها و توسعه سرانه ورزشی در استان کارهای مهمی صورت گرفته که باید تداوم و گسترش یابد.


 


یونسی، آسیب شناسی ورزشی را یک دستور کار مهم تلقی کرد و اظهار داشت: باید با بهره گیری از مشاوره متخصصان استانی و ملی، دلایل عدم توفیق برخی قهرمانان طراز اول استان در میادین بزرگ ورزشی بررسی شود.


 


دراین جلسه حبیب حسین زادگان، مدیر کل امور ورزش و جوانان با اشاره به این که در هفته تربیت بدنی، قریب ۴۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی از سوی کمیته های مختلف برنامه ریزی شد، افزود: در این هفته ۳ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در استان افتتاح شد و بخشی دیگر از پروژه ها در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است