مجمع سالانه هیئت ورزشی نابینایان و کم‌بینایان همدان برگزار شد

5 آبان 1395

رسول منعم در مجمع سالیانه هیئت ورزشی نابینایان و کم‌بینایان استان همدان با اشاره به ظرفیت بالای هیئت نابینایان و کم‌بینایان اظهار داشت: هیئت ورزشی نابینایان و کم‌بینایان استان همدان از هیئت‌های توانمند و فعال استان بوده که در سال‌های اخیر مدال‌های ورزشی زیادی کسب کرده است.


 


وی افزود: حمایت از ورزش‌های خاص نظیر نابینایان وظیفه اصلی دستگاه ورزش استان همدان بوده و می‌کوشیم زمینه حضور بیشتر این قشر از جامعه در ورزش را مهیاسازیم.


 


مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با تقدیر از عملکرد هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان همدان گفت: دستگاه ورزش حمایت لازم را از این هیئت داشته است و تاکنون موفقیت‌های خوبی در زمینه کسب عناوین ملی و بین‌المللی داشته‌اند.


 منعم خاطرنشان کرد: حضور حداکثری قشرهای خاص جامعه در صحنه ورزش نیازمند برنامه‌ریزی مدون و اصولی است و در شهرستان‌ها نیز باید به این مهم توجه جدی شود.


 


وی با اشاره به حمید اسلامی نماینده پارالمپیک استان بیان کرد: باید برای پارالمپیک ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی بهتری برای کسب افتخارات ارزنده در این بخش داشته باشیم که به‌طور حتم هیئت نابینایان و کم‌بینایان نقش مؤثر و مهم را ایفا می‌کند.


 محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان هم بابیان اینکه امروزه جایگاه معلولان جسمی جامعه به‌ویژه نابینایان از گوشه‌نشینی به افتخارآفرینی و مقام آوری برای ایران اسلامی تبدیل‌شده است، گفت: در حال حاضر ورزشکاران معلول شامل نابینایان، نقص عضو، ناشنوایان و حتی بیماران خاص کشور همگام با سایر ورزشکاران در کسب افتخار برای کشورمان نقش‌آفرین هستند.


 


رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان عنوان کرد: روزگاری بر این باور بودند که مشکل معلولیت با خود معلول است اما اکنون به مشکل یک جامعه و مدیران تبدیل‌شده و همه باید کمک کنند تا این قشر خاص همانند سایر افراد در اجتماع زندگی کنند.


 


وی بابیان اینکه ورزش برای معلولان جسمی واجب است، بیان کرد: معلولان جسمی به دلیل شرایط خاص خود کم‌تحرک هستند و کمتر می‌توانند در میادین اجتماعی حاضر شوند و ورزش بهترین راه ورود معلولان به جامعه است.


 مظلومی یادآور شد: نابینایان از بسیاری امکانات محروم هستند، تنها دغدغه آنها توجه است و انتظار می‌رود خیرین در کنار دولتمردان حمایت بیشتری از این قشر داشته باشند.


 


رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم‌بینایان با اشاره به فعالیت هیئت ورزشی همدان گفت: هیئت همدان یکی از هیئت‌های فعال و پویا در کشور محسوب می‌شود.


 مظلومی عنوان کرد: از حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از این رشته تشکر می‌کنم، وی یکی از حامیان همیشگی حمید اسلامی دونده نابینای این استان برای رسیدن به پارالمپیک بود.


 


 


منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است