اصلاح اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک نهایی می‌شود

15 آبان 1395

بیست و هشتم مهرماه از سوی حسن روحانی قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد. این قانون در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریور ماه ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲۴ به تأیید شورای نگهبان رسید.


 


در بخشی از قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه به‌منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت‌های پارالمپیک، بین‌المللی، قاره‌ای و منطقه‌ای، با رعایت مقررات بین‌المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۴/۱۹ با اصلاحات بعدی آن قرار می‌گیرد، آمده است که «اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران برسد.»


 


در همین راستا مسئولان مربوطه در کمیته ملی پارالمپیک با تشکیل تیم کارشناسی، اصلاح اساسنامه این کمیته را در دستور کار قرار داده اند تا ظرف مدت زمان تعیین شده بتوانند کار اصلاح آن را نهایی کرده و پیش نویس اساسنامه اصلاحی را جهت تایید، تقدیم وزارت ورزش و هیات دولت کنند.


 


مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، در مورد روند اصلاح اساسنامه توضیح داد و اظهار داشت: به محض ابلاغ قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک اصلاح اساسنامه را آغاز کردیم چراکه باید ظرف مدت زمان سه ماه این اصلاح را به سرانجام برسانیم.


 


وی تصریح کرد: برای این منظور تیم کارشناسی متشکل از نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک و حوزه های مختلف وزارت ورزش از جمله دفتر حقوقی این وزارتخانه تشکیل شده است که به طور مرتب با برگزاری نشست هایی مشترک، روند اصلاح اساسنامه را پیگیری می کند.


 


دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با تاکید بر اینکه تدوین اساسنامه جدید این کمیته در حال انجام است، خاطرنشان کرد: باید طی مدت زمان سه ماه از زمان ابلاغ قانون جدایی کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک، اصلاح اساسنامه را نهایی کنیم. بر این اساس تا پایان آذرماه این کار به طول خواهد انجامید. تا آن زمان قطعا روند اصلاح اساسنامه به پایان می رسد و می توانیم اساسنامه اصلاحی را جهت تایید به وزارت ورزش و هیات دولت ارسال کنیم.


 


مسعود اشرفی در پایان گفت که بعد از تایید اساسنامه جدید، تمام ساختار و تشکیلات کمیته ملی پارالمپیک بر اساس آن شکل گرفته و تمام فعالیت ها نیز مطابق با قوانین آن اجرا خواهد شد.


 


 


منبع : برنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است