شناسایی معلولان دارای پلاک‌ویژه و مناسب‌سازی رایگان خودروهایشان

24 مرداد 1395

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: خودروی معلولینی که دارای پلاک ویژه بوده، به طور رایگان مناسب سازی می‌شود.


حسین نحوی نژاد ضمن بیان آنکه در حال حاضر تعداد زیادی پلاک ویژه معلولین در کشور صادر شده است؛گفت: قصد داریم آن دسته از افرادی که دارای پلاک ویژه معلولین بوده و فرد معلول از خودروی عادی استفاده می‌کند را شناسایی کرده و از طریق قرارداد با بخش غیر دولتی، خودروهایشان را به صورت رایگان مناسب سازی کنیم.


وی ادامه داد: در حال حاضر در مرحله شناسایی هستیم و تا کنون با دو موسسه که در این زمینه فعالیت می‌کنند وارد مذاکره شده‌ایم و این طرح در سال جاری اجرایی خواهد شد.


معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به مشکلات واردات خودروهای خارجی توسط معلولین در کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه ورود خودروهای خارجی معلولین به کشور مشکلاتی داشتیم، از جمله آنکه بسیاری از معلولان واجد شرایط به لحاظ مادی و مالی دچار مشکل بوده و به همین دلیل نیز مجبور می‌شدند تا امتیاز خود را به واسطه‌ها و دلالان بفروشند.نحوی نژاد ادامه داد: به همین دلیل واردات این خودروها را متوقف کردیم و با خودروسازان داخلی وارد مذاکره شدیم و نهایتا «پارس خودرو» مسئولیت مناسب سازی خودروهای معلولین را بر عهده گرفت.


وی تصریح کرد: به این ترتیب از این پس خودروهای معلولین با همان امتیازها و تخفیف‌هایی که برای خودروهای وارداتی قائل بودیم توسط خودروساز داخلی ساخته خواهد شد.نحوی‌نژاد تصریح کرد:‌ این معافیت‌ها حدود 40 میلیون تومان می‌شد که در حال حاضر در اختیار خودروساز داخلی قرار گرفته تا خودروی ساخت داخل را به شکل مناسب سازی شده به معلولین تحویل دهد.


 


منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است